یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری بعد از ظهر امروز در نشست مشترک ستاد پدافند غیرعامل استان کردستان اظهار داشت: تمامی ادارات و…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری بعد از ظهر امروز در نشست مشترک ستاد پدافند غیرعامل استان کردستان اظهار داشت: تمامی ادارات و سازمان های دولتی و حتی بخش خصوصی نیز در سراسر کشور ملزم به رعایت استاندارهای اعلام شده از سوی این سازمان هستند.

وی با اشاره به اهمیترعایت استانداردهای پدافند غیر عامل در دستگاه ها و نهادهای دولتی وغیر دولتی در سطح کشور گفت: امروزه جنگ ها و شیوه های تهاجم نظامی از شیوه کهن به شیوه جدید تغییر یافته است و به همین دلیل باید استانداردهای لازم در این زمینه رعایت شود.

معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: اگر در زمینه های مختلف کشاورزی و مواد غذایی، راه و شهرسازی، تامین انرژِی و سوخت و سایر امور مهم کشور ساز و کار های پدافند غیر عامل رعایت شود، توان برخورد با جنگ های غیر فیزیکی در کشور افزایش خواهد یافت.

استاندار کردستان نیز در ادامه این نشست مشترک گفت: با ورود تکنولوژی های جدید، شیوه های برخورد و جنگ های امروز با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده است چرا که در گذشته صرفا نیروهای نظامی و رزمنده درگیر جنگ بودند اما امروز کل جامعه درگیرند.

عبدالمحمد زاهدی گفت: کشورهای متخاصم سعی کردند در عرصه های مختلف که حتی گاهی دور از ذهن بود تکنولوژی را در اختیار بگیرند و به وسیله آن به جنگ کشورهای دیگر بروند.

وی جنگ سایبری را نیز جنگی جدی و پیچیده از سوی دشمن عنوان کرد و اظهار داشت: راه مقابله با این حرکت پیچیده یک سیاست پیچیده است که دنیا به آن عمل می کند.

استاندار کردستان در پایان سخنان خود در این نشست مشترک افزود: امروز حتی در مقررات ساخت ساختمان و بسیاری از تاسیسات و کلیه فعالیت های دیگر بحث پدافند غیرعامل باید به صورت جدی مد نظر قرار گیرد و در این زمینه تلاش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.