چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۶

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله سید احمد خاتمی در حاشیه ششمین جلسه مشترک هیات رییسه و روسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری…

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله سید احمد خاتمی در حاشیه ششمین جلسه مشترک هیات رییسه و روسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران درباره نحوه اداره مجلس خبرگان در نبود رییس این مجلس گفت: ماده 10 آیین‌نامه تکلیف را تعیین کرده است، به گونه‌ای که اگر عضوی از هیات رییسه استعفا دهد یا فوت کند در اولین جلسه مجلس خبرگان انتخاب مجددی انجام می‌شود تا جایگزین این فرد مشخص شود.
 
وی افزود: درباره جایگزین آیت الله مهدوی باید بگویم تا مشخص شدن وضعیت ایشان نایب‌رییس اول خبرگان (آیت‌الله شاهرودی) جلسات را اداره خواهد کرد.
 
وی همچنین تصریح کرد: جلسه امروز با محوریت هماهنگی بین کمیسیون‌ها و بررسی مسایل مربوط به خبرگان رهبری طبق آیین نامه این مجلس تشکیل شده است.
 
خاتمی همچنین در تحلیل خود از شخصیت آیت الله مهدوی گفت: ایشان به حق از مفاخر روحانیت هستند که تربیت شده حوزه قم هستند.
 
این عضو هیات رییسه مجلس خبرگان همچنین با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله مهدوی قبل از انقلاب و همچنین سمت‌های وی پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: برترین فضیلت ایشان این است که مقامات ظاهری وی را تغییر نداد و ایشان طلبگی خود را حفظ کرده و در راه انقلاب ثبات و استقامت داشت.
 
خاتمی در پایان در مورد وضعیت پزشکی آیت الله مهدوی هم گفت: مشکل ایشان در مورد وضعیت مغزی ایشان است که هنوز بهبودی نیافته است.

 
انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.