چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۹

در ادامه رایزنی‌های ایران و روسیه در حوزه انرژی، برای سومین بار در دو ماه گذشته مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو با…

در ادامه رایزنی‌های ایران و روسیه در حوزه انرژی، برای سومین بار در دو ماه گذشته مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو با آلکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه و رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار دو طرف علاوه بر تشریح آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در حوزه انرژی و بررسی محورهای مهم کمیسیون مشترک اقتصادی، درباره سایر موضوعات مورد علاقه از جمله جزئیات نشست وزرای انرژی همایش بین المللی انرژی (IEF) که قرار است از فردا ( اردیبهشت) به مدت دو روز در مسکو برگزار شود، گفت وگو کردند.

وزیر انرژی روسیه در این دیدار مجددا از عزم جدی دولت روسیه برای گسترش و تقویت همکاری های دوجانبه اقتصادی با ایران سخن گفت و با مهم ارزیابی کردن مذاکرات اخیر با مقامات ایرانی در تهران، افزایش تبادل هیات های رسمی و دیپلماتیک دو کشور را نشانه ای از گسترش روابط و مناسبات دوجانبه دانست.

سفیر ایران در مسکو نیز همکاری های دو کشور در تمامی عرصه های اقتصادی به ویژه انرژی را مهم ارزیابی و از تلاش های وزارتخانه های دو کشور برای توسعه این روابط تشکر کرد.

آلکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه و رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی در ماه جاری در راس یک هیات بلندپایه، برای پیگیری توافقات روسای جمهور ایران و روسیه در حوزه اقتصادی، به ایران سفر کرد و با برخی از مقامات ایران از جمله وزرای نفت و نیرو و رئیس بانک مرکزی درباره بررسی راه های گسترش و افزایش حجم مبادلات اقتصادی دو کشور، رایزنی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.