شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۸

معاون ستاد مدیریت مصرف سوخت از طرح‌های ساماندهی کارت‌های سوخت به منظور کنترل مصرف خبر داد و گفت: از هفته جاری سهمیه سوخت…

معاون ستاد مدیریت مصرف سوخت از طرح‌های ساماندهی کارت‌های سوخت به منظور کنترل مصرف خبر داد و گفت: از هفته جاری سهمیه سوخت کارت ۱۰۰ هزار خودروی غیرفعال در آژانس‌ها و موسسات کرایه حمل و نقل کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش فارس حسین هاشمی معاون ستاد مدیریت حمل و نقل در یک نشست خبری گفت: طرح ساماندهی کارت های سوخت در کشور از 7 ماه قبل آغاز شد که براین اساس 6 میلیون کارت سوخت از مجموع 24 میلیون کارت سوخت موجود در کشور ابطال شد.

او ادامه داد: بخش عمده ای از این کارتها متعلق به خودروها و موتور سیکلت های غیرفعال و فرسوده و از رده خارج شده بود.

هاشمی گفت: براین اساس پس از ابطال این تعداد کارت سوخت 500 میلیون لیتر صرفه جویی بنزین در مصرف کشور صورت گرفت که از نظر ریالی می‌توان گفت 1000 میلیارد تومان صرفه‌جویی صورت گرفت.

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل با اشاره به اینکه در 6 سال گذشته 250 هزار کارت سوخت برای آژانس ها صادر شد که ماهانه بین 200 تا300 لیتر بنزین دریافت می کنند، تصریح کرد: براساس گزارش نهاد‌های نظارتی بخشی از کارتهای سوخت که سهمیه آژانس را دریافت می کنند هیچ گونه فعالیت در موسسات حمل و نقل ندارند.

هاشمی گفت: پس از برگزاری 8 جلسه نشست با اتحادیه موسسات کرایه حمل و نقل و نهادهای نظارتی 150 هزار رکورد اطلاعاتی به ستاد ارجاع شد که براین اساس قصد داریم در هفته جاری 100 هزار کارت سوخت که سهمیه اژانس را دریافت می کنند اما هیچ گونه فعالیتی در این زمینه ندارند به کارت های معمولی تغییر وضعیت دهیم.

او با اشاره به اینکه براین اساس روزانه حدود 800 هزار لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین ایجاد خواهد شد، گفت: ممکن است در این بین کارت سوخت افرادی که هم اکنون در اژانس ها فعالیت دارند نیز کاهش سهمیه پیدا کند، به همین دلیل 2 هفته مهلت تعیین کردیم که این افراد اطلاعات خود را به موسساتی که مشغول به کار هستند داده و از طریق اتحادیه این موضوع را پیگیری کنند تا برای ماه آتی سهمیه آژانس خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.