سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۴

واحد مرکزی خبر: آقای جهانگیری ظهر امروز(دوشنبه) در تماس تلفنی نخست وزیر سوریه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی خیر و…

واحد مرکزی خبر: آقای جهانگیری ظهر امروز(دوشنبه) در تماس تلفنی نخست وزیر سوریه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی خیر و برکت برای دولت و ملت سوریه اظهار داشت: پیام مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این بود که اجازه نخواهند داد خشونت طلبان و افراطیون تاثیری بر اراده آنها بگذارند.

وی گفت: ملت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشان داد که طرفدار حل بحران از طریق مسالمت آمیز است.

معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد: دولت و ملت سوریه بتوانند گامهای موثری در زمینه تقویت مشارکت ملی و بازسازی کشور سوریه بردارند.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به همکاری های مناسب دوکشور ایران و سوریه ، بر ادامه کمک های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم سوریه تاکید کرد.

نخست وزیر سوریه نیز در این گفتگوی تلفنی حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه و انتخابات ریاست جمهوری این کشور قدردانی کرد.

وائل الحلقی همچنین ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ ایران از ملت سوریه افزود: تحولات چشم گیر و بسیار مثبتی در جهت فعال کردن آشتی ملی در سوریه در حال وقوع است و موج حمایتهای مردم سوریه از دولت این کشور روز به روز در حال افزایش است.

نخست وزیر سوریه افزود: برخی گروه های تروریستی فعالیت های خود را در سوریه تشدید کرده اند اما ارتش سوریه با قدرت در مقابل آنان ایستادگی کرده است و هر روز پیروزیهای بیشتری کسب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *