پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۳

یک عضو حزب مؤتلفه اسلامی مدعی شد: محمدرضا عارف یک میلیون رأی بیشتر نداشت و برای همین او را مجبور به کناره‌گیری کردند….

یک عضو حزب مؤتلفه اسلامی مدعی شد: محمدرضا عارف یک میلیون رأی بیشتر نداشت و برای همین او را مجبور به کناره‌گیری کردند.

به گزارش ایسنا، اسدالله بادامچیان، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در مراسم افطاری انجمن‌های اسلامی بازار و اصناف اظهار کرد: ما اکنون در یک پیچ تند تاریخی قرار داریم و همه کشورهای منطقه و کل دنیا درگیر این پیچ تند تاریخی است. مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی در جهان دچار بحران‌ها و نابسامانی‌های خاصی حتی در کشورهای پیشرفته شده است.

وی با بیان این که هیچ رویدادی نیست که نام ایران در آن مطرح نباشد، ادامه داد: بیداری اسلامی که اکنون در جهان مطرح است موجب هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است چرا که این اسلام، اسلام منزوی و گوشه‌گیری نیست بلکه اسلامی است که بنیان غرب را تهدید جدی می‌کند و از سوی دیگر رژیم‌های وابسته به آن‌ها را نیز دچار مشکل کرده است.

بادامچیان تصریح کرد: بیداری اسلامی که در منطقه شکل گرفته است، حرکت گسترده‌ مردمی است اما به گونه‌ای نیست که بلافاصله به نتیجه برسد بلکه مثال آن مانند 15 خرداد 42 است که با همه گستردگی آن رژیم پهلوی سقوط نکرد و مبارزات تا پیروزی انقلاب در بهمن 57 ادامه یافت. چهره‌هایی انقلابی که به طور مثال در مصر شاهدیم مانند چهره‌های چون بازرگان، سحابی و سنجابی است.

وی افزود: دیکتاتوری السیسی در مصر نیز امکان این که مانند نامبارک موفق باشد، ندارد. بیداری اسلامی در آینده منجر به تشکیل حکومت اسلامی خواهد شد و چهره‌های خالص و دور از غرب، چهره‌هایی مطرح در آن خواهند شد.

این عضو حزب موتلفه با بیان این که شعار ناسیونالیسم چه عربی و چه غیرعربی آن دیگر اثرگذاری ندارد، گفت: غرب به دنبال اسلام‌سازی است و از آنجا که از نمونه‌هایی چون اسلام ترکیه‌ای جوابی نگرفت، به سمت تشکیل گروه‌هایی مثل داعش درآمد که بتوانند از طریق آن‌ها اقدام کنند اما در این زمینه نیز به زمین خورده اند.

وی گفت: طرحی که امروز برای عراق کشیده شده است ایجاد یک اسرائیل دوم کنار جمهوری اسلامی است و می‌خواهد عراق را به سه بخش شیعه‌نشین، کردنشین، سنی‌نشین تجزیه کند.

بادامچیان همچنین گفت: دلیل وحشت غرب اسلامی است که در حال پیشرفت است و محوریت آن با ایران است؛ ایرانی که 35 سال است نتوانستند آن را در هم بشکنند و روز به روز اقتدار بیشتری پیدا کرده است.

وی نقش ملت، دولت و رهبر ایران را در این پیچ تاریخی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: ما باید وحدت خود را تست کنیم البته دشمنان به دنبال ایجاد گروه‌های تکفیری در داخل کشور ما هستند و گروه‌های فتنه‌گری نیز وجود دارند. گروه‌هایی هستند که تلاش می‌کنند روحانی را به خودشان بچسبانند. این گروه‌ها نامزدشان عارف بود اما وقتی متوجه شدند که اگر عارف بماند یک میلیون رأی بیشتر نخواهد داشت او را مجبور کردند که کنار برود و از روحانی حمایت کردند و حالا به اینجا رسیده‌اند که تمام آن را می‌خواهند.

وی افزود: این گروه‌ها می‌دانستند که رأی نمی‌آوردند و برای همین کاندیدایشان را مجبور کردند کنار برود. اکنون نیز که آقای روحانی در چینش برخی نیروهایش از اصلاح‌طلبان نیز استفاده کرده، آن‌ها به جای تشکر مدعی‌اند که چرا روحانی انتظارات ما را برآورده نمی‌کند.

بادامچیان با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استکبار و تمام عوامل آن از هم‌اکنون درصدند در مجلس خبرگان نفوذی‌های مزاحم بفرستند.

وی به موضوع مذاکرات هسته ای نیز پرداخت و اظهار کرد: برخی دنبال آن هستند که با آمریکایی بسازند اما تیم مذاکره ما نمی‌تواند چنین اقدامی انجام دهد و در دولت گذشته و این دولت مذاکرات ادامه داشت اما برخی این‌گونه تبلیغ می‌کنند که به خاطر تحریم‌ها ما محتاج این مذاکرات هستیم.

بادامچیان در پایان اظهارات خود بر ضرورت حفظ وحدت برای عبور از شرایط فعلی تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.