سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۵

خبر ادغام غول‌های فناوری آمریکاATT و DirectTVبا هزینه 48 میلیارد دلاری مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه آی تی قرار گرفته است. به…

خبر ادغام غول‌های فناوری آمریکاATT و DirectTVبا هزینه 48 میلیارد دلاری مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه آی تی قرار گرفته است.

به گزارش فارس به نقل از فوربس، البته این اقدام باید مورد تایید نهادهای رگولاتوری در آمریکا قرار بگیرد، زیرا برخی کارشناسان و صاحبان صنایع معتقدند تکمیل چنین فرایندی به معنای تسهیل انحصارطلبی تجاری دو شرکت یاد شده و به خطر افتادن سود و فضای کاری رقبای آنها خواهد بود.

ATT غول مخابراتی آمریکا و DirectTV یک سرویس دهنده مشهور محتوای ویدیویی است و همکاری آنها می تواند بسیاری از شرکت های دیگر که فعالیت های مشابهی دارند را دچار مشکل و کاهش سود تجاری کند. پیش از این اخباری در مورد احتمال ادغام DirecTV  و EchoStar هم منتشر شده بود که با مخالفت مواجه شد. انحصارطلبی تجاری عامل اصلی این مخالفت بود.

مخالفت ها با این ادغام احتمالی کماکان شدید است و برخی تحلیل گران می گویند تاثیر این اتفاق بر رقابت های احتمالی در بازار و مصرف کنندگان بازار ویدیوی دیجیتال و … غیر قابل پیش بینی است. هیچ یک از این دو شرکت هنوز واکنش جدی نسبت به اخبار منتشر شده از خود نشان نداده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.