چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر،‌ يحيي زينالپور در جلسه هماهنگي برنامه هاي جمعيت هلال احمر در سال 93،‌ با اشاره به وجود 10 هزار…

به گزارش خبرنگار مهر،‌ يحيي زينالپور در جلسه هماهنگي برنامه هاي جمعيت هلال احمر در سال 93،‌ با اشاره به وجود 10 هزار نفر نجاتگر، امدادگر و نیروی آموزش دیده در جمعيت هلال احمر آذربایجان غربی، افزود:‌ امسال برنامه ريزي براي آموزش 20 هزار نفر ديگر انجام شده است.

وي با بيان اينكه در صورت تحقق اين برنامه پايان امسال امدادگر هلال احمر آذربايجان غربي به 30 هزار نفر افزايش مي يابد،‌ اظهار داشت:‌ باید تا انتهای برنامه پنجم، یک درصد از جمعیت استان امدادگر آموزش دیده باشند تا در مواقع بحران و لزوم مورد استفاده قرار گيرند.

مدير عامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي ضمن تاکید بر لزوم تجهیز نیرو های آموزش دیده جدید، ادامه داد: همه افرادی که موفق به گذراندن دوره های آموزشی شده و شرایط لازم را کسب کنند کارت شناسایی، اقلام هویتی و امدادی دریافت تا در صورت نیاز بلافاصله وارد عمل شوند.

تشكيل دو تيم تخصصي امداد معدن و جنگل در آذربايجان غربي

زينالپور از تشکیل دو تیم تخصصی امدادی جدید در آذربايجان غربي خبر داد و گفت: با برگزاری دوره تخصصی آوار، با گرایش جستجو و نجات در معدن در شهرستان تکاب و دوره تخصصی امداد و نجات در جنگل در شهرستان سردشت، استان از خدمات و توانایی دو تیم تخصصی جدید بر اساس نیازسنجی منطقه برخوردار مي شود.

وي ضمن تاکید بر حفظ آمادگی و افزایش توانایی نیرو های امدادی و پرسنل این جمعیت و همچنین ایجاد هماهنگی بیشتر با دیگر سازمانها و ارگانهای دخیل در مدیریت بحران، يادآور شد: دوره های مختلف بازآموزی و مانور های متعددی دور میزی و میدانی در سطح شهرستان‌های استان با مدیریت جمعیت هلال احمر در طول سال اجرا مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *