دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد…

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به موضوع پدافند غیر عامل عنوان کرد: باتوجه به حساسیت ویژه ای که در بحث پدافند غیر عامل وجود دارد و همچنین با توجه به نگرانی های استانی موجود در مباحث طبیعی مسئولین استانی باید توجه ویژه ای به پدافند غیرعامل داشته باشند.

وی افزود: شورای پدافند غیرعامل کارگروههای فراوانی دارد که بعضی از این کارگروه ها نقش شاه بیت را در شورا دارند لذا ضروری است که این کارگروهها فعاللیت خود را بیشتر و پررنگ تر کنند.

استاندار لرستان با ابراز تاسف از وضعیت نامطلوب آموزشی در بحث پدافند غیرعامل در استان و کشور اظهار داشت: سوئیس به عنوان کشوری که تاکنون جنگی را تجربه نکرده و در هیچ جنگی نیز دخالت نداشته است در بحث پدافند غیر عامل و مباحث آموزش از جمله برترین کشورهای دنیاست و این در حالی است که کشورهای آسیایی و خاورمیانه با وجود درگیری در جنگ های متعدد باید توجه بیشتری به مسائل آموزش پدافند غیرعامل داشته باشند.

وی ادامه داد: کارگروه آموزش و فرهنگ و امداد نجات شورای پدافند غیر عامل استان باید با همکاری یکدیگر در بحث ارتقای وضعیت آموزشی این شورا تلاش جدی داشته باشند.

بازوند تصریح کرد: پدافند غیر عامل باید در پروژه هایی که ماهیت استانی و غیر ملی دارند نیز لحاظ شود.

وی همچنین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را ملزم به ساخت پمپ بنزین های سیار برای سوخت رسانی به واحدهای خدماتی و نانوایی های سطح استان در موارد اضطراری دانست و بیان داشت: این آمادگی ها از آن جهت اهمیت دارد که در موقع بروز حوادث و مواقع اضطراری مردم مشکلی برای تامین نیازهای اولیه خود نداشته باشند.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود تکمیل و بهره برداری از ترمینال شهرستان خرم آباد را نگرانی مهمی در مدیریت شهرستان خواند و گفت: نبود ترمینال مسافربری در مرکز استان عیب و نقص بسیار بزرگی برای استان محسوب می شود که شهرداری وشورای شهر خرم آباد می بایست به سرعت در خصوص آن تصمیم جدی بگیرند.

وی افزود: شهرداری باید توجه داشته باشد که موقعیت و مکان فعلی در نظر گرفته شده برای ساخت ترمینال مناسب نیست زیرا در چندین سال آینده و در پی افزایش جمعیت در خرم آباد به طور یقین مجبور به تغییر مکان این ترمینال هستیم.

وی در پایان با تاکید بر پیگیری جدی کارگروه جهاد کشاورزی در راستای شناسایی علت خشکیدگی جنگل های بلوط گفت: خشکیدگی جنگل های بلوط به دلیل اهمیت فوق العاده توسط دولت پیگیری می شود و لذا کارگروه کشاوزی باید شناسایی عوامل این مشکل را در دستور کار قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.