پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۵

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین همایش علمی کاربردی مدیران سازمان بهزیستی در سال 93 اظهار داشت: بنا بر…

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین همایش علمی کاربردی مدیران سازمان بهزیستی در سال 93 اظهار داشت: بنا بر تأکید ریاست جمهوری مبنی بر تدوین سیاست‌های رفاهی و حمایتی دولت دومین جلسه شورای عالی رفاه به همین منظور در هفته‌های آتی برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ وی ادامه داد: دولت بنا دارد سیاست‌های حمایتی خود را به‌صورت هدف‌دار دنبال کرده و فعالیت‌ها در حوزه گروه‌های در معرض آسیب را ارتقا ببخشد؛ امسال بودجه قابل قبولی برای سازمان بهزیستی قرار داده شده و سال گذشته به‌اندازه نیمی از بودجه دولت کمک‌های مردمی به سازمان بهزیستی بود لذا از مردم درخواست می‌کنیم نه‌تنها در بحث مالی بلکه هر فرد بنا به تخصص خود به سازمان بهزیستی کمک کند.

وزیر تعاون با اشاره به راه‌اندازی سایتی در سازمان بهزیستی برای معرفی مددجویان و مراکز نگهداری آن‌ها گفت: این سایت به‌منظور راهنمایی مردم برای انجام دادن امر خیر راه‌اندازی می‌شود.

ربیعی همچنین در خصوص ارائه سبد حمایت غذایی نیز گفت:‌ ارائه این سبد کالا در دستور کار قرار دارد اما منتظریم جامعه هدف آن به تصویب هیئت وزیران برسد لذا در آینده‌ای نزدیک خبرهای تکمیلی آن را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص برنامه‌های راهبردی در سال 93 برای سازمان بهزیستی نیز گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها توان‌بخشی مبتنی بر خانواده یا به‌تعبیر بهتر بهزیستی در خانواده است چرا که سرانه نگهداری فرد معلول در خانه اقتصادی‌تر بوده، معنویت و آرامش بیش‌تر است.

وزیر تعاون تصریح کرد: امسال بنا داریم با افزایش مشارکت اجتماعی سرمایه اجتماعی سازمان را تقویت کنیم و این کار از طریق تشکیل NGOهایی متشکل از افراد حمایت شونده و تشکیل گروه‌های همیار متشکل از خیّرین در هر استان دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.