پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۹

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، سید رضا عقدایی ظهر امروز در نشست کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: به لحاظ اهمیت…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، سید رضا عقدایی ظهر امروز در نشست کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: به لحاظ اهمیت برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان به شکل جامع و سازنده بر مجموعه متولیان امر لازم است تا در آینده‌ای نزدیک نسبت به انتخاب اماکن مناسب در سطح شهرضا و تمهید امکانات و خدمات مورد نیاز اقدام کنند.

وی ادامه داد: برگزاری جشن‌های گسترده در تاریخ و تمدن ایرانی و اسلامی از جایگاه قابل توجهی برخوردار است و جشن میلاد امام زمان(عج) از بارز‌ترین مصادیق این موضوع به شمار می‌رود.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه اهمیت شادی مردم در کلام بزرگان دینی به شکل گسترده تبیین شده است، تصریح کرد: توجه به سلیقه و ترجیحات جوانان از مهم‌ترین نکاتی به شمار می‌رود که باید در تدوین محتوای مجالس شادی لحاظ شود و این اصل در زمینه برگزاری مراسم‌های مذهبی اهمیت بیشتری دارد.

وی اضافه کرد: مقابله با هنر موسیقی یک موضوع غیر‌قابل توجیه است و باید این نکته مهم را مد نظر داشته باشیم که در این حوزه نیز سبک‌های مختلفی وجود دارد که باید زمینه ظهور آنها مهیا شود.

عقدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم‌های مذهبی با محوریت مردم تاکید کرد: البته برخی حد و مرز‌های اخلاقی و دینی در زمینه برگزاری جشن‌های مذهبی مطرح است که باید همگان نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند.

وی به اهمیت سالم‌سازی فضای پارک‌ها و معابر عمومی برای ایام تابستان اشاره کرد و ادامه داد: از نیروی انتظامی و بسیج انتظار می‌رود که ضمن سالم‌سازی فضای پارک‌ها و اماکن عمومی زمینه گرایش جوانان به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را مهیا کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.