جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۷

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام سید ابراهیم هاشمیان شهمیرزادی استاد حوزه و دانشگاه عصر پنجشنبه در مراسم اربعین ارتحال آیت الله نصیری در…

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام سید ابراهیم هاشمیان شهمیرزادی استاد حوزه و دانشگاه عصر پنجشنبه در مراسم اربعین ارتحال آیت الله نصیری در سمنان با اشاره به جایگاه و نقش برجسته این عالم ربانی اظهار داشت: انسانهای بزرگ متعلق به خانواده خود نیستند بلکه به جامعه و مردم تعلق دارند و در ارتحال این انسانها جامعه دچار مصیبت می شود.

وی با بیان اینکه آیت الله نصیری روحانی مردمی و اخلاق مدار بود افزود: انسانهای بزرگ زاده نمی شوند بلکه ساخته می شوند و این بزرگان وارداتی نیستند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تبیین جایگاه مرجعیت و فقاهت در عصر کنونی و تاثیر آنها در حوادث و مسایل گفت: فتوای یک مرجع کشور عراق را نجات داد و امروز مرجعیت نه تنها در کشورهای اسلامی و منطقه بلکه در جهان تاثیر گذار شده اند.

هاشمیان شهمیرزادی با اشاره به جنایات گروه های تکفیری در منطقه به ویژه گروهک داعش در کشورهایی نظیر عراق و سوریه، نقش علما و مرجعیت و وحدت مسلمانان را در مقابله با این گروهک ها تعیین کننده خواند.

در این آیین نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سمنان و جمعی از روحانیان و مردم شرکت داشتند یاد و خاطره این عالم مجاهد مردمی و اخلاق مدار گرامی داشته شد.

شرکت کنندگان در این آئین با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و نیز مداحی و نوحه سرایی چهلمین روز درگذشت آیت الله نصیری را ارج نهادند.

آیت الله شیخ محمد نصیری در سال 1310 هجری شمسی چشم به جهان گشود و از همان دوران نوجوانی وجوانی در شهرهای قم و مشهد مقدس به تحصیل پرداختند و در نهایت به سمنان برگشت و پنجاه سال در خدمت دین و مردم این شهر بود.

ایشان از محضر بزرگانی چون علامه محمدصالح حائری سمنانی، ملاغلامحسین هراتی، آیات ادیب نیشابوری و میرزا هاشم قزوینی، مراجع عظام بروجردی، سید محمدرضا گلپایگانی، سید محمد محقق داماد و امام خمینی(ره) کسب فیض کرد.

وی سال ها با مدیریت و تدریس در حوزه علمیه سمنان به تربیت و پرورش شاگردان در سطوح مختلف علمی پرداخته است.

این عالم بزرگ سمنانی بیستم شهریور ماه امسال دارفانی را وداع گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.