شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۲

اوضاع نابسامان اینترنت در کشور به قدری رنج‌آور است که کاربران نمی‌دانند به کجا و چه کسی شکایت کنند. روزبه‌روز بر مشکلات کاربران…

اوضاع نابسامان اینترنت در کشور به قدری رنج‌آور است که کاربران نمی‌دانند به کجا و چه کسی شکایت کنند. روزبه‌روز بر مشکلات کاربران اضافه می‌شود و این مسوولان هستند که گویی روزبه‌روز بی‌دغدغه‌تر از گذشته و بی توجه به مشکلات کاربران روز را به شب می‌رسانند و همیشه و در همه حال از نبود مشکلات و خوب بودن شرایط سخن می‌گویند. اینجاست که کاربران باید بسوزند و بسازند و عمری را به بطالت صرف کنند تا اتصال به اینترنت با هزار اما و اگر برقرار شود و در این بین نیز وقوع یک حادثه یا یک اتفاق می‌تواند دست مایه و بهانه خوبی برای کندی و قطعی اینترنت باشد و این بار توفان.

به گزارش جهان صنعت، توفان بی‌سابقه در تهران، همه چیز را با خود برد و در این بین دکل‌های مخابراتی و لینک‌های وایرلس شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت نیز  نتوانستند در مقابل این توفان سهمگین ایستادگی کنند و خبر رسید که برخی از دکل‌های مخابراتی و اینترنتی آسیب جدی دیده‌اند به طوری که در برخی مناطق اینترنت قطع یا بسیار کند شده است.

در حالی که چند روزی از توفان سهمگین تهران می‌گذرد هنوز اینترنت برخی مشترکان که البته تعداد آنها کم نیست درست نشده و تماس با برخی از شرکت‌ها نیز بی‌نتیجه مانده است و در این بین باز هم این مشترکین و مصرف‌کنندگان هستند که متضرر می‌شوند.

شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت و مسوولان مخابرات به بهانه اینکه توفان تهران به برخی تجهیزات و دکل‌ها آسیب جدی رسانده است این کندی اینترنت و حتی قطعی را عادی عنوان می‌کنند و خبر از رفع اختلال پیش آمده در سرعت اینترنت می‌دهند اما همچنان اینترنت با اختلال و کندی مواجه است.

طبق گزارش آتش‌نشانی بر اثر توفان 120 دکل وایرلس سقوط کرده و لینک‌های وایرلس اغلب شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت با آسیب جدی مواجه شده است، مساله‌ای که می‌تواند بهانه خوبی برای مخابرات و برخی از شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت باشد تا توفان تهران را عامل کندی سرعت، قطعی اینترنت، اختلال و… عنوان کنند. در نتیجه از این پس دیگر مسوولان مخابراتی به غیر از برخورد لنگر کشتی با فیبر نوری در آب‌های نیلگون خلیج فارس بهانه دیگری نیز دارند و آن بهانه چیزی نیست به غیر از توفان بی‌سابقه‌ای که همه را غافلگیر کرد.

به هر حال امید است تا هرچه سریع‌تر مسوولان نسبت به حل مشکلات اینترنت اقدام کنند چراکه بهانه‌های اینچنینی دیگر برای مشترکین عادی شده است چراکه با وجود گذشت چهار روز از توفان تهران، بهانه کردن توفان دلیل خوبی برای کندی و اختلال در اینترنت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.