دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۷ - ۱۰:۲۷
ارتباط با فرازمینی ها

ارتباط با فرازمینی ها و نحوه رویارویی انسان با موجودات فضایی موضوعی است که همواره بشر پاسخی علمی برای آن عنوان نکرده است…

ارتباط با فرازمینی ها و نحوه رویارویی انسان با موجودات فضایی موضوعی است که همواره بشر پاسخی علمی برای آن عنوان نکرده است اما در این خصوص فرضیاتی را مطرح کرده است.

انسان همیشه در تلاش بوده است تا به نحوی در ارتباط با فرازمینی ها باشد و یا این که نشانه‌ ای از حیات در فضا بیابد و یا این که شرایطی را برای ارتباط با فرازمینی ها پیدا کند ؟ اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر پیامی از بیگانگان دریافت کنیم و یا این که سیگنال رادیویی خارج از کهکشان راه شیری را رصد کنیم که حامل پیامی جدی باشد ؟ باید به آن پاسخ دهیم و یا این که به دلایلی امنیتی باید از کنار آن بگذریم.

در این میان تقریبا نیم قرن پیش فرانک دریک ، فضانورد، پروژه اوزما اولین جست‌ و جوی برای ارتباط با فرازمینی ها و از جمله رصد هوش فرازمینی را در رصد خانه نجومی رادیوی ملی در ویرجینیای غربی را آغاز کرد.

این در حالی است که سال ها بعد از آن دانشمندان نیز کنکاش های فراوان دیگری را به امید یافتن علائمی از نشانه‌های تکنولوژی موجودات فضایی ، شواهدی از حیات پیشرفته فرازمینی ، شروع کردند.

بنابراین موضوع مهم اینجاست که اگر همین حالا بشریت پیامی از تمدن‌ های فرازمینی دریافت کند ، به‌ سادگی تبدیل به بزرگ‌ ترین رویداد در تاریخ تمدن انسانی می‌شود اما مطالعات جدید دانشمندان حوزه هوافضا نشان می‌دهد که در کنار این رویداد بزرگ ، دریافت چنین پیامی از فرازمینی ها می‌تواند خطر بزرگی برای انسان محسوب شود.

ارتباط با فرازمینی ها

بنابراین دانشمندان در خصوص اولین ارتباط با فرازمینی ها چندین احتمال را مورد بررسی قرار داده و حتی نحوه محافظت انسان در برابر ویروس‌ ها و اسپم‌ های مخرب را نیز در نظر گرفتند.

البته مطالعه بررسی احتمالی اولین ارتباط با فرازمینی ها به سرپرستی مایکل هیپک، دانشمند مستقل از رصدخانه آلمان، و جام لنرد، پروفسوری در دانشگاه هاوایی، انجام شده است. این دو نتایج جست‌وجوهای هوش فرازمینی را مورد بررسی قرار دادند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که تمدن‌ های فرازمینی می‌توانند تهدید جدی برای بشریت باشند. محققان برای دهه‌ ها وجود یک تمدن فرازمینی را احتمالی ضعیف می‌دانستند. در نتیجه نظریه‌ هایی مطرح شد که بیان می‌کرد انسان‌ ها نباید به جست‌ و جوی حیات فرازمینی بپردازند یا بشر باید اقدامات لازم برای پنهان کردن سیاره از چشم بیگانگان انجام دهد.

به گفته لنرد، هیچ وقت توافقی بین محققان پروژه در جست‌وجوی حیات فرازمینی درباره مزایا یا مضرات موجودات بیگانه صورت نگرفته است. هیچ دلیل خاصی وجود ندارد که فکر کنیم موجودات فرازمینی قصد و نیت خوبی دارند.

علاوه بر این، فرض این که پیام بیگانگان می‌تواند تهدیدی برای بشریت باشد، منطقی‌تر است. باتوجه به اندازه کیهان و محدویت‌های اعمال شده توسط نسبیت خاص، راحت‌تر است که برای از بین بردن یک تمدن یک پیام مخرب برای آنها بفرستید تا این که ناوگان جنگی ارسال کنید.

3 دیدگاه برای “ارتباط با فرازمینی ها چه عواقب احتمالی برای انسان خواهد داشت ؟”

  1. پازوکی گفت:

    آقا اینا افسانست

  2. شوریده گفت:

    ترجیح میدم بهش فکر نکنم

  3. رستاک گفت:

    تا حالا که هیچ نتیجه ای حاصل نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.