یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۱

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به استقرار افزون بر 60 درصد صنایع استان در گرمسار، به زیرساخت‌های حمل…

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به استقرار افزون بر 60 درصد صنایع استان در گرمسار، به زیرساخت‌های حمل و نقل غرب استان اشاره کرد و افزود: باید سطح خدمات کالا و مسافر شرکت‌های حمل و نقل در غرب استان را ارتقاء دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، داود فهندژ سعدی در مجمع نمایندگان حمل و نقل جاده‌ای غرب استان در شهرستان گرمسار گفت: باید وضعیت حمل و نقل جاده‌ای غرب استان در شهرستان گرمسار، آرادان و شهر ایوانکی را با توجه به توانایی‌ها ارزیابی کنیم، چرا که فعالیت بخش عمده‌ای از حمل و نقل کالا و مسافر استان در این حوزه انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که شهرک‌های صنعتی محل بسیار خوبی برای حوزه سرمایه گذاری در سطح استان هستند، ضرورت رسیدگی و توجه هرچه بیشتر به این بخش را خواستار شد و افزود: به منظور ارتقاء و توسعه بخش حمل و نقل و هم‌چنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در ارائه خدمات، حمایت‌های لازم از این بخش و ارائه ابزارهای لازم به مسئولین این امر و صنعت حمل و نقل صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های استان در آمایش سرزمین و دسترسی به حمل و نقل با شبکه‌های ارتباطی اشاره کرد.

وی با بیان این‌که توجه به این بخش باعث افزایش سطح خدمات و جاذبه سرمایه‌گذاری و فرآوری در تولید و خدمات می‌شود، افزود: هدف از بسترسازی در این بخش، جریان سازی و جذب سرمایه‌ها به این بخش است، چرا که این بخش نیاز به سرمایه‌گذاری‌های عظیم و راهبردی دارد.

وی با بیان این‌که باید حمل و نقل چند وجهی و ترکیبی را در این حوزه ایجاد و ارتقاء دهیم، اضافه کرد: هرچه کیفیت کالا افزایش یابد ارزش افزوده کالا نیز بیشتر خواهد شد.

این مقام مسوول با اشاره به وجود فرصت‌های متعدد در بخش حمل و نقل استان تصریح کرد: با وجود این مهم، موانع مختلفی هم در این زمینه موجود است که باعث عدم توسعه این بخش شده است که از جمله آنها می‌توان به فرسودگی ناوگان حمل و نقل و کمبود سرمایه‌گذاری‌های کلان اشاره کرد.

وی هم‌چنین تاکید کرد: بحثی که امروزه در استان با آن روبروییم قانونمند حرکت کردن کالا در جاده است که یکی از دغدغه‌های شرکت‌ها و رانندگان زحمتکش این عرصه در استان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان، راهکار رونق‌بخشی به فعالیت حمل و نقل استان را هدایت هزینه‌های حمل و نقل در این بخش و قانونمند حرکت، کنترل و ارزیابی بارها دانست و تصریح کرد: البته باید راهکار بسیاری از این مشکلات را در خودمان ببینیم تا بتوانیم با توجه به افزایش جمعیت آینده شهرستان گرمسار و آرادان و شهر جدید 50هزار نفری ایوانکی رونق بالایی را در این بخش داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این زمینه ترکیب شرکت‌ها در محل تجمع کالا و مراکز تجمع بار لازم و ضروری است و باید با هماهنگی صنوف این اتفاق محقق شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.