شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۴

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: اصحاب رسانه با اطلاع‌رسانی وآگاه‌سازی مردم می‌توانند تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگی شهروندان البرزی داشته باشند….

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: اصحاب رسانه با اطلاع‌رسانی وآگاه‌سازی مردم می‌توانند تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگی شهروندان البرزی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) خسرو ساکی شامگاه(30 مرداد)، در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه که با حضور تعدادی از مدیران آموزش پرورش نواحی و شهرستان‌های استان البرز برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: جایگاه خبرنگار در جامعه از اهمیت و اعتبار خاصی برخوردار بوده به طوری‌که آینه تمام نمای واقعیت در جامعه محسوب می‌شود.

وی افزود: هر فردی که این شغل را انتخاب می‌کند باید بداند که خبرنگاری یکی از پرمخاطره‌ترین شغل‌ها بوده و جایگاه حساسی در جامعه دارد .

ساکی با بیان این که خبرنگاران باید شاهد بر صحنه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه باشند، خاطرنشان کرد: صداقت، نافع بودن خبر، پرهیز از خبرسازی، جداکردن متن و حاشیه از هم و تحلیل صحیح از جمله ویژگی‌های مهم خبرنگاری است.

این مقام مسئول ادامه داد: خبرنگاران پرچمداران اطلاع‌رسانی و رکن چهارم مردم سالاری هستند لذا باید مسائل و مشکلات را با انتقادات منصفانه بیان کرده و با نگاه تیز بین خود در راستای رفع معضلات قدم بردارند.

وی همچنین به وجه اشتراک اصحاب رسانه واهالی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بخشی عظیمی از رفتارهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… توسط رسانه‌ها و کلاس‌های درس برای دانش آموزان نهادینه می شود بنابراین از اصحاب رسانه ها نیز می توان به عنوان همکاران فرهنگی نام برد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در ادامه از اصحاب رسانه خواست تا برای ارتقای فرهنگ عمومی البرز با آموزش و پرورش همکاری بیشتری داشته باشند؛ چرا که استان البرز با تنوع جمعیتی و مهاجر پذیری بالا نیازمند ارتقای هرچه بیشتر مهارت های شهروندی است.

این مقام مسئول همچنین همکاری اصحاب رسانه را در تبیین سیاست های آموزش و پرورش ضروری دانست و گفت: آموزش و پرورش بزرگ ترین فصل مشترک بین دولت و ملت است و هیچ نهادی همچون آموزش و پرورش با مردم چنین ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی ندارد لذا آموزش و پروش برای پاسخگویی ارتباطی نیازمند همکاری رسانه‌هاست.

ساکی در پایان سخنان خود از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سخن به میان آورد و گفت: در این سند پنج سیاست راهبردی از جمله ارتقا مدیریت آموزشگاهی، ساماندهی و توانمند سازی نیروی انسانی، عملیاتی کردن بودجه آموزش و پرورش، توسعه مشارکت همه جانبه و تمرکز زدایی مورد توجه ویژه آموزش و پرورش است که امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و بتوانیم به این سیاست‌ها به بهترین نحو جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *