پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی عصر چهارشنبه در بازدید از پایگاه امداد جاده ای در محورهای اردبیل افزود: این پایگاه های باید…

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی عصر چهارشنبه در بازدید از پایگاه امداد جاده ای در محورهای اردبیل افزود: این پایگاه های باید در محور اردبیل – سرچم، پارس آباد – بران، اردبیل – سرعین و محور مشگین شهر به اهر احداث و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون 20 پست امداد جاده ای با بیش از 28 هزار مترمربع مساحت در این استان فعال است، تصریح کرد: علاوه بر این تمام پایگاه های امدادی استان نیز به دستگاه های مجهز از جمله آمبولانس و خودروهای کمک دار تجهیز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تعداد حوادث امدارسانی شده در سال گذشته را بالغ بر 473 مورد برشمرد و متذکر شد: در این مدت با انجام 18 عملیات کوهستانی نیز تعدادی از کوهنوردان از مرگ حتمی نجات یافته اند.

وی در عین حال عملیات های امداد کوهستانی را نیازمند بالگرد امدادی دانست و تاکید کرد که تحقق این مهم از ضروری ترین نیازهای امدادی در استان اردبیل است.

غیبی ابراز امیدواری کرد که با سفر اخیر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به این استان و تخصیص اعتبار ویژه در این خصوص بزودی شاهد راه اندازی بالگرد امدادی در اردبیل باشیم.

وی در خصوص عملکرد این سازمان در زمینه آموزشی و برگزاری مانور عنوان کرد: در سال گذشته 518 مانور سراسری و شهرستانی با هدف آموزش تخصصی نیروهای امدادی و نیز حفظ آمادگی آنها در استان برگزار شده که رقم قابل توجهی است.

ان مسئول برگزاری 37 دوره آموزش تخصصی، 63 دوره مسابقات مختلف، 10 نمایشگاه با محوریت امداد و نجات و…، 10 اردوی آموزشی، مانور اسکان اضطراری آوار و سیل و… را از دیگر عناوین فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اردبیل برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.