پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۳

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، ˈعلی کارگرˈ در نشست تودیع و معارفه رییس اداره دامپزشکی اردستان افزود: این شهرستان با داشتن 140…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، ˈعلی کارگرˈ در نشست تودیع و معارفه رییس اداره دامپزشکی اردستان افزود: این شهرستان با داشتن 140 واحد مرغداری گوشتی فعال ماهانه 800 هزار قطعه جوجه گوشتی پرورش می دهد.

وی افزود: هشت واحد مرغداری تخم گذار، 135هزار راس دام سبک، سه هزار و 800 راس دام سنگین و افزون بر سه هزار نفر شتر در اردستان وجود دارد که مسوولیت نظارت وکنترل بیماری های آنها، با وجود کمبود نیروی انسانی بر عهده اداره دامپزشکی است.

وی از ورود بیماری غیر بومی ˈلمپی اسکینˈ (L-S-D) به غرب کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: تلاش می شود این بیماری پوستی ویروسی که با سرعت زیاد انتشار می یابد به دیگر نقاط کشور نفوذ نکند.

کارگر گفت: این بیماری که بین انسان و دام مشترک نیست ابتدا در قاره آفریقا و اخیرا نیز در کشورهای اردن، لبنان، فلسطین اشغالی، عمان، عراق، ترکیه و مصر شیوع یپدا کرده است.

وی علائم بیماری لمپی اسکین را تب و افزایش بیش از حد دمای بدن، ایجاد ضایعات و برجستگی و تورم پوستی شبیه آبله روی پوست دام بیان کرد و افزود: این بیماری منجر به تلفات 30 درصد از دام های مبتلا می شود.

در این آیین که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اردستان برگزار شد، ˈمیثم استکیˈ به عنوان رییس جدید اداره دامپزشکی اردستان معرفی و از خدمات 30 ماهه رییس پیشین این اداره تجلیل شد.

562/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.