پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۶

 ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه گفت: به غزه پشت نخواهیم کرد. به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در جریان یک…

 ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه گفت: به غزه پشت نخواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در جریان یک همایش تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ترکیه – که وی نامزد آن است، در استان توکات در شمال کشورش افزود: مردم ترکیه در مقابل ظلم به همسایه خود و مظالم در منطقه سکوت نمی کنند.

اردوغان تاکید کرد: بر همین اساس، مردم ترکیه به سوریه، عراق، مصر، فلسطین و مردم غزه که هر روز بمباران می شوند، پشت نخواهند کرد.

وی با انتقاد از ˈاکمل الدین احسان اوغلوˈ دبیرکل سابق سازمان همکاریهای اسلامی و رقیب وی در انتخابات ریاست جمهوری که از سوی احزاب جمهوریخواه خلق و حرکت ملی نامزد شده و خواستار بیطرفی ترکیه در مساله فلسطین است، گفت: اسراییل هر روز غزه را بمباران می کند و مردم بیگناه کشته می شوند. در این شرایط، چگونه می توان سخن از بیطرفی به زبان آورد؟!.

از سوی دیگر، احسان اوغلو امروز در صفحه توییتر خود ضمن محکوم کردن بمباران غزه از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی از جامعه بین المللی خواست برای تحقق صلحی ماندگار و آرامش در فلسطین و خاورمیانه تلاش کند.

وی حملات اسراییل به غزه را نامتعارف خواند و خواستار توقف فوری این حملات برای به مخاطره نیانداختن روند صلح در خاورمیانه شد.

وزارت خارجه ترکیه نیز روز گذشته با صدور بیانیه ای، جامعه بین المللی و در راس آن سازمان ملل را به مداخله برای متوقف ساختن حملات نیروهای رژیم صهیونیستی فرا خوانده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.