دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۷

خبرآنلاین: با فرا رسیدن ماه رمضان تیم‌ها برای برگزاری تمرین خود مشكل پیدا كرده‌اند. از طرفی آن‌ها طبق قوانین سازمان لیگ نباید كاری كنند…

خبرآنلاین: با فرا رسیدن ماه رمضان تیم‌ها برای برگزاری تمرین خود مشكل پیدا كرده‌اند. از طرفی آن‌ها طبق قوانین سازمان لیگ نباید كاری كنند كه باعث ایجاد حساسیت در افكار عمومی شود و از طرفی در حین برگزاری تمرینات بدنسازی، روزه داری كاری مشكل است.

استقلال و پرسپولیس البته تمرینات خود را پشت درهای بسته برگزار می‌كنند تا حساسیتی ایجاد نشود. اما چاره‌ای هم كه تیم‌ها برای این موضوع اندیشیده‌اند، برگزاری اردو در شهرهای دیگر است تا بازیكنان آن‌ها با عذر شرعی بتوانند روزه نگیرند. تیم‌هایی كه در شهرهای دیگر اردو می‌گذارند، بازیكنانشان مسافر می‌شوند و می‌توانند روزه نگیرند. از طرفی تیم‌هایی كه به اردو نمی‌روند سعی می‌كنند تمرینات خود را در ساعات منتهی به افطار برگزار كنند.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ در مورد این موضوع می‌گوید: «ما تمام توصیه‌ها را به تیم‌ها كرده‌ایم و از آن‌ها خواسته‌ایم كه تمرینات خود را بعد از افطار بگذارند. اما بعضی از آن‌ها امكانات سخت افزاری ندارند. با این وجود به آن‌ها گفته‌ایم كه تمرینات را در ساعات منتهی به افطار برگزار كنند تا بازیكنان بتوانند روزه بگیرند. خواسته ما این بوده كه كاری نكنند تا باعث حساسیت افكار عمومی شود.»

او ادامه می‌دهد: «البته این موضوع راهكارهای مختلفی هم دارد. یكی از آن‌ها این است كه تیم‌ها در شهرهای دیگر اردو بگذارند تا بازیكنانشان مسافر حساب شوند و از نظر شرعی هم روزه گرفتن آن‌ها مشكل نداشته باشد. این‌طوری برای بازیكنان كه قرارداد حرفه‌ای هم دارند مشكلی ایجاد نمی‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *