پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۱

به گزارش ایرنا، طالب محمدی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مدارس آموزش و پرورش بیجار به خبرنگار ایرنا گفت: اردیبهشت یک فرصت…

به گزارش ایرنا، طالب محمدی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مدارس آموزش و پرورش بیجار به خبرنگار ایرنا گفت: اردیبهشت یک فرصت بسیار مغتنم برای دانش آموزان و معلمان است تا نسبت به جبران کم و کاستی ها و رفع نواقص باقی مانده سال تحصیلی اقدام نمایند.

وی به دو برنامه مهم و عمده اداره کل آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: آموزش های تقویتی، برگزاری امتحانات میان ترم و توجه به نمرات مستمر برای بعضی دروس در این بازه زمانی یک فرصت طلایی در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، استفاده از بانک سووالات و آشنایی بیشتر دانش آموزان با نمونه سووالات سال های گذشته به منظور تسهیل در یادگیری و آمادگی برای کسب موفقیت های بیشتر را توصیه کرد و گفت: ارزشیابی مستمر و شناسایی موارد درسی که به تشریح و بررسی مجدد نیاز دارد از این طریق سریعتر حاصل می شود.

به گفته وی طراحی سووال برای پایه هفتم به علت اینکه اولین سال تحصیلی این پایه است، یک نیاز حتمی و فوری است و از مدیران مدارس و مجتمع های آموزشی خواست در راه اندازی بانک سووالات پایه هفتم و ارشاد و راهنمایی مناسب دانش آموزان این پایه، تلاش مضاعف بکار گیرند.

محمدی به موفقیت های دانش آموزان استان در کسب رتبه های برتر در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: پیشرفت علم و رشد علمی دانش آموزان در کشور و جهان خیلی سریع است و اگر به این موفقیت های حاصله تکیه کنیم، ممکن است در المپیادهای آتی و رقابت های سراسری نتوانیم این مقام ها را حفظ و یا ارتقاء دهیم.

معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با محوریت فرهنگ اشاره کرد و گفت: فرهنگ در تمام مولفه های رشد و ترقی جامعه تاثیر دارد و بعلت پایداری آن در میان مردم، حرف اول را می زند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان در پایان رشد فرهنگ و ایجاد بستر فرهنگی برای موفقیت های بعدی را در دست توانای آموزش و پرورش دانست و از مسوولین نظام خواست برای تجهیز آموزش و پرورش به روش های نوین آموزشی، از نظر تامین اعتبارات خرید تجهیزات تکنولوژی آموزشی، عنایت ویژه ای داشته باشند.ک/3

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.