یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، سعید صادقی ظهر امروز در نشست هم اندیشی و هم‌افزایی سومین جشنواره تئاتر معلولین منطقه‌ای “آفتاب” با اشاره به…

به گزارش خبرنگار مهر، سعید صادقی ظهر امروز در نشست هم اندیشی و هم‌افزایی سومین جشنواره تئاتر معلولین منطقه‌ای “آفتاب” با اشاره به تحت پوشش قرار داشتن 300 هزار نفر در استان اصفهان اظهار داشت: از این تعداد 120 هزار نفر معلول جسمی حرکتی هستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه کنونی نگاه ترحم برانگیز به معلولان مشکلاتی را برای این دسته از افراد در جامعه ایجاد کرده است، افزود: این نگاه باعث می‌شود که این افراد در رسیدن به کمال و تعالی دچار مشکل شوند و کمتر اعتماد به نفس داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان توانمندسازی معلولان را از مهم‌ترین برنامه‌های در دستور کار سازمان بهزیستی عنوان کرد و اظهار داشت: چنانچه معلولان در جامعه به عنوان شهروند درجه یک معرفی شوند از فرصت‌های موجود در جامعه نهایت بهره‌برداری را خواهند داشت و پیشرفت‌های زیادی با بالفعل کردن توانایی‌هایشان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه توانمندسازی آموزشی، فرهنگی و اجتماعی از وظایف سازمان بهزیستی در قبال معلولان است، ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به فعالیت‌های گسترده در سطح استان آمار نیازمندان به حمایت بهزیستی در سطح استان به صفر رسیده است.

صادقی استفاده از ابزار هنر برای درمان افراد معلول را امری ضروری و کارآمد دانست و گفت: امروز هنر تئاتر کارکردهای اجتماعی فراوانی دارد و این هنر برای پیشگیری بسیار مفید و قابل استفاده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین آفتاب اظهار داشت: این جشنواره به صورت مشترک بین استان‌های اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، مرکزی و البرز برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با تاکید بر اینکه اجرای هنر تئاتر توسط معلولان اعتماد به نفس را در آنها بالا می‌برد، ادامه داد: از این رو توجه به هنر در مراکز بهزیستی استان اصفهان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اصفهان در اردیبهشت 94 میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین آفتاب خواهد بود، افزود: اجرای این جشنواره در اصفهان که پایتخت فرهنگی ایران اسلامی است امری ضروری است.

صادقی با انتقاد از روند مناسب سازی معابر اصفهان برای تردد معلولان نیز بیان داشت: در جشنواره‌ای که در دوره گذشته برای معلولان در اصفهان برگزار شد معلولان با مشکلات متعددی برای تردد مواجه شدند که امیدواریم در سال آینده این مشکل مرتفع شود.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.