دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۷

 ایاز برنو در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: رونق بخشیدن به صنایع تبدیلی و تکمیلی مستلزم سرمایه گذاری در این صنعت…

 ایاز برنو در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: رونق بخشیدن به صنایع تبدیلی و تکمیلی مستلزم سرمایه گذاری در این صنعت بوده که رشد اقتصادی و توسعه همه جانبه بخش کشاورزی را در پی خواهد داشت.

 وی تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعت غذایی نه تنها موجب حفظ بخش اعظم ضایعات می شود، بلکه آنها را به مواد مفید و قابل مصرف برای صادرات تبدیل کند.

برنو ادامه داد: عدم تنوع در تولید، افزایش قیمت تمام شده صنایع غذایی به دلیل افزایش قیمت محصولات کشاورزی، فرسودگی دستگاهها، پایین آمدن کیفیت و فعالیت های زیرزمینی را از عمده مشکلات صنایع غذایی و عامل بازدارنده صادرات تولیدات این صنایع دانست.

مدیر صنایع کشاورزی و روستایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد:  عواملی نظیر نقدینگی، ارتباط با صنایع همراه و سرمایه گذاری، مشکلاتی را برای این بخش به وجود آورده است.

برنو تاکید کرد: اگر می خواهیم ارتباط مستقیمی بین صنایع کشاورزی تبدیلی و تکمیلی ایجاد کنیم باید نسبت به افزایش سرمایه گذاری در بخش صنایع کشاورزی اقدام و راهکارهایی برای تشویق و جذب سازی و رفع موانع قانونی، تسهیلات ویژه ای برای صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی مهیّا کنیم./س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.