جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۶

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، این در حالی است که بازارها منتظر تصمیم رییس بانک مرکزی ژاپن در مورد…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، این در حالی است که بازارها منتظر تصمیم رییس بانک مرکزی ژاپن در مورد سیاست پولی این بانک در اواخر روز جاری هستند.

نرخ برابری دلار در مقابل ین اندکی تغییر کرد و هر دلار معادل 101.33 ین شد که فاصله کمی با دلار 101.10 ینی یا کمترین نرخ برابری دلار با ین از پنجم فوریه دارد. دلار دوشنبه گذشته به کمترین نرخ برابری خود با ین در سه ماه و نیم گذشته رسید.

نرخ برابری دلار در مقابل ین به دلیل کاهش پی درپی بازده اوراق خزانه آمریکا، از ابتدای ماه مه (11 اردیبهشت) تاکنون تقریبا یک درصد کاهش یافته است.

اوراق خزانه آمریکا آخرین عامل تقویت کننده خود را در روز سه شنبه دریافت کرد، پس از آنکه ویلیام دادلی رییس بانک مرکزی نیویورک گفت: این بانک مایل است نرخ های بهره را به آهستگی افزایش دهد.

واکنش بازار منوط به تصمیم بانک مرکزی ژاپن برای تغییر ندادن سیاست پولی این کشور است، نگاه ها اکنون به کنفرانس خبری هاروهیکو کورودا رییس بانک مرکزی ژاپن در ساعت 06:30 امروز به وقت گرینویچ است.

انتظار زیادی می رود که بانک مرکزی ژاپن ارزیابی اقتصادی خود را تغییر ندهد و در چارچوب این گمانه زنی، نرخ های بهره به طور طبیعی کاهش می یابند.

شینیکیرو کادوتا استراتژیست ارشد ژاپن در بانک انگلیسی بارکلیز در توکیو گفت: اگر رییس بانک مرکزی ژاپن انتظار کاهش نرخ برابری دلار با ین را بالا ببرد، مردم ین های خود را خواهند فروخت تا از گران شدن ین سود ببرند.

نرخ برابری یورو در مقابل دلار نیز امروز اندکی تغییر کرد و هر یورو با 1.3701 دلار برابر شد.

کاهش بازده اوراق خزانه آمریکا موجب شد یورو از برابری هر واحد معادل 1.3684 دلار که کمترین ارزش یورو در برابر دلار در دو ماه و نیم گذشته است، بالاتر رود. هر یورو هفته گذشته معادل 1.3648 دلار بود.

اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.