چهارشنبه، ۰۸ فروردین ۹۷ - ۰۹:۳۵
ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال گمنامی که در سال ۲۰۱۸ ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت را در حالی امروز به شما معرفی خواهیم کرد که ارزهای…

ارزهای دیجیتال گمنامی که در سال ۲۰۱۸ ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت را در حالی امروز به شما معرفی خواهیم کرد که ارزهای دیجیتال به سرعت هر چه تمامتر در حال رشد و ازدیاد هستند تا حدی که امروزه بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال در دنیا مرسوم و فعالیت مجازی خود را دنبال می کنند. اما در میان این همه ارز دیجیتال موجود در فضای مجازی کدام ارزها بیشترین امید برای افزایش قیمت را دارند و کدام یک برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ مناسب هستند؟ با میهن پست همراه شوید.

افزایش قیمت کم نظیر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ بسیاری افراد را به سرمایه‌گذاری در این بازار نوظهور ترغیب کرد. پرسش مشترک اکثر افرادی که می‌خواهند ارز دیجیتال بخرند، این است که آیا افزایش قیمت نجومی دیگری در سال ۲۰۱۸ اتفاق خواهد افتاد؟ پاسخ دادن به این پرسش کار دشواری است اما شواهد زیادی وجود دارد که احتمال بالای افزایش قیمت را تایید می‌کند. هر چند این بازار نوسان زیادی دارد و در برخی مناطق جهان موانع قانونی جلوی آن را گرفته است اما باید گفت اگر کسی به فکر سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ است باید ارز دیجیتال یکی از گزینه‌ هایش باشد.

سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ بر روی ارزهای دیجیتال گمنام

با وجود ورود چندین شرکت بزرگ به این بازار و سرمایه‌ گذاری کلان برخی دولت‌ها در حمایت از بلاک چین و ارز دیجیتال، باور این که قیمت‌ها سقوط خواهند کرد دشوار است. شاید بیت کوین نتوانست اهداف وعده داده شده برای استفاده در پرداخت و خرید امن، سریع و بدون واسطه را عملی کند، اما چندین آلت کوین به سرعت در حال فتح بازارها هستند و هرکدام ویژگی‌ ها و مزیت‌ های رقابتی برتری نسبت به بیت کوین دارند.

در میان بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال موجود کدام ارزها بیشترین امید برای افزایش قیمت را دارند و کدام یک برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ مناسب هستند؟

ارز دیجیتال نانو NANO 

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال نانو NANO

یکی از ارزهای دیجیتال گمنام و قابل سرمایه گذاری در  سال ۲۰۱۸ ، ارز دیجیتال نانو است . این ارز دیجیتال در حالی مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ است که کمتر کسی تا به حال سراغ آن رفته است. با این حال از نظر عملکرد، نانو جلوتر از رقبای دیگر خودش است ولی کسی به آن توجه نمی‌کند. ویژگی کارمزد صفر و سریع‌ترین بودن در تراکنش‌ها در رقبا دیده نمی‌شود. حتی گفته می‌شود ارز دیجیتال نانو در میان ارزهای با هدف پرداخت، قواعد بازی را تغییر خواهد داد و وارد مرحله جدیدی خواهد کرد. شاید دلیل کم توجهی به نانو، کم بودن تعداد صرافی‌های فروشنده باشد. بعد از تغییر نام به نانو استقبال از آن به نسبت بیشتر شده است و حجم روزانه تراکنش به ۵۰ میلیون دلار می‌رسد. حجم زیادی از پوشش رسانه‌ها به بیت کوین اختصاص یافته است و ارزهایی مثل نانو کمتر دیده می‌شوند، اما با این حال نانو در رتبه ۲۴ بعد از OmiseGO از نظر ارزش بازار قرار دارد.

مزیت‌های ارز دیجیتال نانو
تراکنش بدون مکث و بدون کارمزد.
تقاضای در حال افزایش و تیم توسعه قوی.
معایب و خطرات احتمالی ارز دیجیتال نانو
تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال پشتیبانی کننده از نانو کم است البته در حال افزایش است.

ارز دیجیال ریکوئست Request

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیال ریکوئست Request

از دیگر ارزهای دیجیتال گمنام و قابل سرمایه گذاری در  سال ۲۰۱۸ ، ارز دیجیتال ریکوئست است. بنابراین اگر اهل جستجو و صحبت در بازار ارزهای دیجیتال باشید، نام ریکوئست (Request) را کمتر خوانده یا شنیده‌اید. ارز دیجیتال ریکوئست از نظر عملکرد شبیه استلار است اما تیم توسعه آن مصمم به پیشرفت و گسترش سریع هستند. حتی یکی از بروزرسانی‌های مهم در پروتکل آن بسیار سریع‌تر از موعد مقرر انجام شده است. در انجمن‌های گفتگو و صفحات رددیت (Reddit)، طرفداران ریکوئست از پیش‌بینی افزایش ۱۰ برابری قیمت صحبت می‌کنند.

مزیت‌های ارز دیجیتال ریکوئست
طراحی آن ابتکاری و جذاب است.
تیم توسعه قدرتمندی دارد.
معایب و خطرات احتمالی ارز دیجیتال ریکوئست
مشابه موارد گفته شده در بالا ارتباط و همکاری با شرکت‌ها یا نهادهای پشتیبانی کننده ندارد.
هنوز به یک حد قابل اطمینان از گستردگی و جذب سرمایه نرسیده است.

ارز دیجیتال نئو

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال نئو

ارز دیجیتال نئو هم در میان ۵ ارز این فهرست، بیشترین ارزش بازار را دارد. نئو نسخه چینی اتریوم است و به اتریوم شرقی شهرت یافته است. نئو از بسیاری جنبه‌ها به اتریوم شبیه است؛ نئو مانند اتریوم در تلاش برای استفاده از بلاک چین در توسعه DAPP و گسترش استفاده از قراردادهای هوشمند است. نئو به دلیل ماهیت متفاوتی که دارد با دیگر ارزهای دیجیتال کمی متفاوت است. وقتی شما نئو داشته باشید در واقع توکن مشارکت در شبکه آن را دارید؛ یعنی می‌توانید به پارامترهای شبکه دسترسی داشته باشید و همین طور حق رای دارید. نئو مثل سهام است که صاحبان آن دارای حق رای هستند و به سهامشان سود داده می‌شود.

نئو یک ارز دیجیتال دیگر به نام GAS برای استفاده داخلی و مشوق در شبکه دارد. قیمت GAS و نئو (NEO) وابسته به یکدیگر است و هرچه قیمت نئو افزایش یابد، قیمت گس (GAS) هم افزایش می‌یابد. نئو یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ است. بیشتر فعالان بازار پیشنهاد می‌کنند سرمایه‌گذاری در نئو باید بلند مدت باشد و نمی‌توان در کوتاه مدت انتظار سود کلان داشت.

مزیت‌های ارز دیجیتال نئو
نئو دارای حمایت دولت چین و چند شرکت بزرگ چینی است.
نئو به سرمایه‌گذارانش سود در قالب ارز دیجیتال گس (GAS) می‌دهد.
معایب و خطرات احتمالی ارز دیجیتال نئو
نئو واحد کوچک‌ تر از ۱ ندارد؛ یعنی قابل تقسیم نیست و حداقل مقدار آن ۱ نئو است که در صورت افزایش قیمت خرید و فروش آن را سخت می‌کند.
در رابطه و نحوه همکاری نئو با دولت چین عدم قطعیت وجود دارد.

ارز دیجیتال استلار لومن

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال استلار لومن

ارز دیجیتال استلار لومن یک راه حل پرداخت بین‌المللی مشابه ریپل است که حمایت غول فناوری رایانه آی بی ام (IBM) را دارد. هدف اصلی استلار فراهم کردن بستری برای انتقال و تبدیل ارز در همه نقاط جهان با کمترین نرخ تبدیل ممکن است.

استلار لومن از نظر ساختار مشابه دیگر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، سریع و کم کارمزد است. حمایت شرکت آی بی ام می‌تواند در آینده این پروژه بسیار راهگشا باشد و مسلم است که تاثیر آن در قیمت ارز دیجیتال لومن مشاهده خواهد شد؛ به همین دلیل استلار لومن یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ است.

مزیت‌های ارز دیجیتال استلار لومن
همکاری با IBM که بزرگ‌ترین تولیدکننده دستگاه‌های خودپرداز بانکی است.
تا کنون توانسته است نظر بسیاری افراد را به خود جلب کند.
سرمایه‌گذاران عمده استلار لومن بنیان‌گذاران وردپرس (WordPress)، Stripe و YCombinator هستند.
معایب و خطرات احتمالی ارز دیجیتال استلار لومن
رقبای زیادی با همین هدف استلار لومن یعنی پرداخت و انتقال بین‌المللی وجود دارند.
کاربرد استلار لومن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال هم رده محدود‌تر است.

ارز دیجیتال OmiseGO

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال OmiseGO

ارز دیجیتال OmiseGO جزو کمتر شناخته‌ شده‌ ترین ارزهایی است که رتبه خوبی هم از نظر ارزش بازار دارد. این ارز دیجیتال اکنون قیمت ۱۴ دلار و با ارزش بازار ۱/۵ میلیارد دلاری در رتبه ۲۳ قرار دارد. OmiseGO مبتنی بر اتریوم و پلتفرم plasma.io است.

با توجه به این که مبتنی بر اتریوم است، پس می‌توان آن را در کیف پول‌های اتریومی ذخیره کرد. شعار OmiseGO «بانک بدون بانک‌ها» است. تیم توسعه این ارز دیجیتال ارتباط قوی با جامعه کاربران دارند و سعی دارند تمام نیازهای کاربران را بشنوند و به آن پاسخ دهند.

مزیت‌های ارز دیجیتال OmiseGO
این ارز دیجیتال محصول شرکت چند میلیون دلاری سازنده پلتفرم‌های مالی به نام Omise است.
پتانسیل زیادی برای همکاری با سایر شرکت‌ها در آن دیده می‌شود.
معایب و خطرات احتمالی ارز دیجیتال OmiseGO
توسعه پروژه نسبت به سایر رقبا به کندی جلو می‌رود.

امروز در میهن پست ۵ ارز دیجیتال با بالاترین احتمال افزایش قیمت برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ معرفی کردیم. در نظر داشته باشید پارامترها و عوامل مختلفی در این بازار موثر هستند و هیچ فردی نمی‌تواند با قطعیت بگوید قیمت تا چه اندازه افزایش یا کاهش خواهد داشت.

در این فهرست نئو و استلار مطرح‌ تر هستند و سه ارز دیجیتال دیگر توانایی بالایی برای ورود به رقابت بزرگان و تغییر قواعد بازی دارند. این ارزها براساس روند افزایش حجم تراکنش روزانه و همین طور بحث‌های فعالان بازار در شبکه‌ ها و انجمن‌ های اینترنتی انتخاب شده‌اند. سال ۲۰۱۸ سال ورود شرکت‌ های بزرگ در بازار ارز دیجیتال خواهد بود و به همین دلیل ارزهای دیجیتال تازه‌ وارد به دنبال نمایش ابتکار و نوآوری بهتری هستند.

بنابراین اگر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، می‌توانید به ارزهای دیجیتالی بالا هم توجه ای نشان دهید.

8 دیدگاه برای “ارزهای دیجیتال گمنامی که در سال ۲۰۱۸ ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت ؟”

 1. وحید گفت:

  مطلب مناسبی بود

 2. سیامک گفت:

  واقعا گمنام

 3. فرنوش گفت:

  میشه به این ارزها اعتماد کرد؟

 4. برهان گفت:

  این بازار با اینکه نوظهوره ولی پیشرفت خوبی داشته

 5. کمیل گفت:

  بنظر من سرمایه گذاری با این ارزها خطرناکه

 6. روزبه گفت:

  من که هیچکدومشو نشنیدم

 7. بیگ زاده گفت:

  طراحی این ارزهارو میپسندم

 8. امیر علی گفت:

  با اینکه این ارزهای دیجیتالی تازه اسمشون سر زبون افتاده ولی طرفدارای زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.