جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۴

به گزارش جمعه ایرنا جاسم جادری در این جلسه از فرمانداران شهرستانهای هرمزگان خواست: با شناسایی ظرفیت های لازم از علاقمندان به سرمایه…

به گزارش جمعه ایرنا جاسم جادری در این جلسه از فرمانداران شهرستانهای هرمزگان خواست: با شناسایی ظرفیت های لازم از علاقمندان به سرمایه گذاری دعوت کنند متناسب به سرمایه و امکانات موجود طرح ها و پروژه های خود را ارائه کنند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان بابیان اینکه فرمانداران گرفتار کارهای روزمره شده اند تاکید کرد: ماهانه باید گزارش های خود را در خصوص دعوت از سرمایه گذران داخلی و خارجی و همچنین میزان جذب سرمایه گذاری صورت گرفته ارائه کنند.

جادری یادآورشد: درهرمزگان افزون بر پنج هزار نفر ایرانی پول دار و سرمایه دار که کف دارایی آنان به 100 میلیارد ریال می رسد وجود دارد که تشویق آنان به سرمایه گذاری نیاز به پشتکارو کار مستمر دارد.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به میزان جذب استانها از خدمات ارائه شده از سوی صندوق توسعه ملی اشاره و گفت: این استان در شرایط برابر با استانهای دیگر در ردیف های آخرجدول جذب تسهیلات ارزی و ریالی قرار دارد که زیبنده این منطقه نیست.

رییس شورای تامین هرمزگان با بیان اینکه دولت زمینه های سرمایه گذاری را با تاسیس منطقه ویژه اقتصادی انرژی در جاسک (شرق استان) فراهم کرده ابرازداشت:

تا یک دهه آینده در شرق دچار تحولی می شویم که نتیجه آن ایجاد واحدهای پتروشیمی، پالایشگاه و صنایع پایین دستی و درنتیجه تمرکز جمعیت در سواحل عمان خواهد بود.

این مقام مسوول یادآورشد: غرب استان نیز بایستی هم زمان با شرق متحول شود و این تنها با تکیه بر منطقه ویژه انرژی بر پارسیان ممکن خواهد بود.

استاندار هرمزگان در ادامه هم اکنون در هر کیلومتر مربع در سواحل شرقی این استان تنها 12نفر سکونت دارند گفت: این رقم ده نفرنسبت به میانگین این استان و 32نفر از میانگین کشوری کمتر است.

جادری خاطرنشان ساخت: برای آبادانی سواحل ناچاریم که کار کنیم و دراین زمینه از افراد توانمند برای سرمایه گذاری دوت کنیم زیرا با این وضعیت نمی توانیم رقابت کنیم و توازن منطقه ای رعایت شود.

رییس شورای برنامه ریزی هرمزگان با تاکید بر سرمایه گذاری در شهرستانهای شرق و غرب استان و اینکه چه کار کنیم که اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) بشاگرد جمع آوری و مراکز آموزش فنی و حرفه ای و صنایع جایگزین آن شوند؟.

وی از مهم ترین رویکردهای این استان دراین خصوص به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و استفاده از تسهیلات و همچنین امتیازات ویژه صندوق توسعه ملی برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی اشاره کرد.

جلسه شورای برنامه ریزی هرمزگان با حضور قائم مقام صندوق توسعه ملی وی یکی از نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.ک/3

512/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *