شنبه، ۲۷ شهریور ۹۵ - ۰۳:۳۳
آزمایشگاه فضایی

ارسال دومین آزمایشگاه فضایی چین در مدار زمین درحالی با موفقیت انجام شده که دانشمندان هوافضا چین قصد دارند تا سال ۲۰۲۲ یک…

ارسال دومین آزمایشگاه فضایی چین در مدار زمین درحالی با موفقیت انجام شده که دانشمندان هوافضا چین قصد دارند تا سال ۲۰۲۲ یک پایگاه فضایی بصورت دائم در فضا راه اندازی کنند و حالا ارسال آزمایشگاه فضایی مقدمه ای است برای رسیدن به این هدف . برای مشاهده  توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

آزمایشگاه فضایی  تیان گونگ ۲ دومین آزمایشگاهی است که چینی ها آن را با موفقیت به مدار زمین فرستاده اند . تیان گونگ ۲ دارای دو سرنشین بوده که آنها باید  مدت سی روز را در این آزمایشگاه سپری کنند . جالب است بدانید  سه سال پیش در ۲۰۱۳ زمانی که تیان گونگ ۱ به فضا ارسال شد سه سرنشین داشت که آنها تنها ۱۵ روز در آن آزمایشگاه فضایی حضور داشتند .

سرنشینان تیان گونگ ۲ مجموع این سی روز را در آزمایشگاه بصورت معلق سپری خواهند کرد و این ماموریت طولانی ترین زمان حضور در فضا برای فضانوردان چینی محسوب می شود . آنها در مدت سی روز عوامل و شرایط را برای اقامت های طولانی تر بررسی خواهند کرد ، چراکه قرار است فضانوردان زیادی در پایگاه فضایی دائمی چین که تا سال ۲۰۲۲ راه اندازی خواهد شد ، اقامت داشته باشند .

چین دومین آزمایشگاه فضایی خود را در مدار زمین قرار داد

مکان قرار گرفتن تیان گونگ ۲ در یکی از مدار های زمین با  ارتفاع ۳۹۳ کیلومتر است و در آن  مطالعات فیزیک بنیادی، زیست‌شناسی و علوم فضایی انجام خواهد گرفت . از سوی دیگر قرار است فرآیند سوخت‌رسانی فضایی هم در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار گیرد .

مسئولان چینی اعلام کرده اند که ابتدا ماموریت آزمایش تیان گونگ ۲ را به پایان خواهند رساند و سپس با توجه به نتایج به دست آمده به سراغ ساخت پایگاه فضایی دائم خواهند رفت . پیشبینی شده ماموریت این آزمایشگاه تا سال ۲۰۱۸ به پایان رسیده و پس از آن عملیات ساخت پایگاه دائمی آغاز خواهد شد .

البته باید گفت که پیشرفت‌ های فضایی چین همراه با نگرانی  هایی از ایالات متحده آمریکا همراه بوده و  آنها تصور می کنند که اهداف چین چیزی به جز  مقاصد اقتصادی و تحقیقاتی است .

 

[highlight]منبع : anotao[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *