پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۶:۵۴

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چندماه قبل کار پالایش پوشش بیمه‌ای…

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چندماه قبل کار پالایش پوشش بیمه‌ای هنرمندان را شروع کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اصغر کاراندیش در نشست با جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان اردبیل با اشاره به اینکه تصویب لایحه مالکیت فکری و معنوی بر کار اهالی هنر و رسانه تاثیرهای مثبت زیادی خواهد داشت، افزود: در صورت تصویب این لایحه، فعالان و پدیدآورندگان آثار در حوزه‌های هنر، فرهنگ و رسانه از اثرهای معنوی و مادی مفید و فراوان آن بهره‌مند خواهند شد و با آرامش بیشتری آثار ارزشمند را خلق خواهند کرد.

وی با بیان اینکه لایحه نظام اطلاع‌رسانی نیز تا یک ماه آینده به مجلس می‌رود، افزود: امیدواریم با تصویب آن توسط نمایندگان مردم، شاهد بهبود فعالیت‌های حرفه‌ای و رفع بسیاری از مشکل‌های موجود در این عرصه باشیم.

معاون وزیر ارشاد در خصوص بیمه هنرمندان نیز خاطرنشان کرد : تا پارسال مبلغ 280 میلیارد ریال از رهگذر بیمه بعضی افراد به تامین اجتماعی بدهکار بودیم این میزان بدهی بطور عمده به آن عده از شاغلان در عرصه هنر، فرهنگ و رسانه مربوط می‌شد که از گردونه فعالیت خارج شده بودند و تعدادی از آنها نیز از ایران رفته بودند و دیگر فعالیتی در این عرصه‌ها نداشتند.

کاراندیش گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چند ماه قبل کار پالایش این افراد را از لحاظ پوشش بیمه‌ای شروع کرده و نتایج خوبی از آن حاصل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *