چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۱۲:۰۳

وکیل اولیا دم ستار بهشتی وبلاگ نویس متوفی اعلام کرد که پرونده مامور نیروی انتظامی متهم پرونده فوت ستار بهشتی، برای رسیدگی در…

وکیل اولیا دم ستار بهشتی وبلاگ نویس متوفی اعلام کرد که پرونده مامور نیروی انتظامی متهم پرونده فوت ستار بهشتی، برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر، به شعبه 14 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شد.

«گیتی پورفاضل» وکیل مدافع خانواده مرحوم ستار بهشتی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار  ایرنا افزود: پیامکی از سوی دادگستری تهران دریافت کردم که طی آن اعلام شده، پرونده ستار بهشتی برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به شعبه 14 دادگاه تجدید نظر استان تهران ارسال شده است.

وی ازحکم صادره توسط شعبه 1057 دادگاه (رسیدگی کننده) کارکنان دولت دراین پرونده اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: احتمالا دادگاه، مجازاتی را برای متهم تعیین کرده و پرونده با اعتراض وی به شعبه تجدید نظر ارسال شده است.

وکیل مدافع اولیا دم ستار بهشتی ادامه داد:براساس صحبتی که با موکلانم داشتم، آنها نیز از حکم صادره بی اطلاع بودند و اعلام کردند هیچ حکمی از سوی دادگاه ابلاغ نشده است.

پور فاضل افزود: البته موکلانم در این پرونده در رابطه با قتل شبه عمد هیچ شکایتی نداشته اند و این در حالیست که رسیدگی به اتهام قتل شبه عمد نیازمند شاکی خصوصی است.

وی گفت:اولیا دم ستار بهشتی معتقد به قتل عمد در این پرونده هستند و قتل شبه عمد را قبول ندارند.

پس از رسیدگی درشعبه اول دادسرای جنایی تهران به پرونده مامور پلیس فتا وصدورکیفرخواست توسط دادستانی، شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری درتاریخ 19فروردین ماه امسال بدون حضور اولیا دم تشکیل شد.

ستار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی 9 آبان سال 1391 توسط پلیس فتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد و سه روز پس از بازداشت، یعنی 13 آبان ماه درگذشت.

پس از فوت ستار بهشتی با شکایت اولیا دم، پرونده ای به اتهام قتل عمد تشکیل شد،اما شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران، مرگ ستار بهشتی را قتل شبه عمد تشخیص داد که وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی به این مساله اعتراض کرد و پرونده برای رفع اختلاف به شعبه 1057 دادگاه کیفری کارکنان دولت ارجاع شد.

پس ازچند مرتبه رفت وآمد پرونده بین دادسرا و دادگاه، دادگاه، مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص و آن را به دادسرای جنایی ارجاع داد.

در نهایت، رسیدگی به پرونده ستار بهشتی به اتهام قتل عمد بسته شد و دادسرا از خانواده اوخواست برای پیگیری اتهام قتل شبه عمد شکایت جدیدی ارایه کنند که اولیا دم ستار بهشتی درنامه ای به دادستانی تهران از این کار خودداری کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.