چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۱۵

‌منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس به عنوان نخستین منطقه آزاد بر اساس استاندارد حلال سازمان همکاری‌های اسلامی اعلام شد. به گزارش خبرگزاری…

‌منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس به عنوان نخستین منطقه آزاد بر اساس استاندارد حلال سازمان همکاری‌های اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، با امضاء تفاهم نامه همکاری تجاری بین محسن خادم عرب باغی، مدیرعامل منطقه آزاد ارس و عبدالحسین فخاری، دبیرکل موسسه حلال جهانی، ارس به عنوان نخستین منطقه آزاد جهان در زمینه صادرات و واردات فراورده‌های حلال و گردشگری حلال اعلام شد.

با امضای این تفاهم نامه استقرار استانداردهای سازمان همکاری‌های اسلامی در زمینه واردات و صادرات مواد غذایی٬ گردشگری و خدمات حلال٬ این منطقه آزاد نخستین منطقه آزادی خواهد بود که در راستای صنعت حلال اقدام کرده است.

در بخشی از این تفاهم نامه اطلاع رسانی یکهزار شرکت دارای گواهی نامه حلال برای استفاده از امکانات این بندر توسط موسسه حلال جهانی و نیز برنامه عملیاتی برای گردشگری حلال در این منطقه اشاره شده است. محسن خادم عرب باغی مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: اساس پیگیری برنامه های حلال در حوزه اجرایی به اعتقاد و باور مدیران مربوط می شود و اگر این اعتقاد راسخ همراه با بیان علمی از باید و نباید‌های شرعی برای مردم باشد برنامه حلال گسترش خواهد یافت.

عبدالحسین فخاری دبیر کل موسسه حلال جهانی نیز نقش راهبردی این منطقه را برای توسعه برنامه حلال جهت کشورهای همسایه بیان نمود و آرزو کرد این تفاهم نامه مقدمه توسعه صنعت حلال در این منطقه حساس شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.