جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم در چهارمین روز از هفته سلامت با عنوان روز ˈرسانه ها و مروجان سلامتˈ در سالن همایش…

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم در چهارمین روز از هفته سلامت با عنوان روز ˈرسانه ها و مروجان سلامتˈ در سالن همایش های صدا و سیما با حضور جمعی از مدیران و مسوولان رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری داخلی برگزار شد.

وزیر بهداشت در این مراسم در سخنانی ضمن تشکر از رسانه ها تاکید کرد که امروز تلاش ما دسترسی مردم به سلامت است و این هدف اصلی وزارت بهداشت می باشد.

وی در ادامه بر ضرورت افزایش بیش از پیش وحدت ملی و ایمانی با توجه به شرایط کنونی کشور و موقعیت فعلی انقلاب اسلامی تاکید کرد.

هاشمی با اشاره به این که دولت موتور حرکت ملت است و باید خدمتگذار مردم باشد، تاکید کرد که هیچ کس نمی تواند بگوید که بدون عیب و نقص است و امروز دولت در مسیر انقلاب و تحقق اهداف رهبری و منویات ایشان حرکت می کند.

وی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری به حوزه بهداشت و درمان توجه ویژه دارند، ادامه داد که ما علاقه مند نیستیم تا فقط حسن ها گفته شود و انتظار این است که ضمن بیان نقایص فعالیت ها نیز برجسته شود و در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار مهم است.

وزیر بهداشت تصریح کرد، رسانه ها می توانند موجب تغییر نگرش مردم نسبت به سلامت خود باشند و با توجه به این که امسال سال خودمراقبتی است رسانه ها می توانند با هنر و قلم خود مردم را از بیماری ها و عوامل بیماری و راه های پیشگیری آگاه کنند.

وی تاکید کرد که رسانه ها در حوزه سلامت و بهداشت با جان و روح مردم سر و کار دارند و باید مراقب باشند تا از انتشار برخی اخبار و گزارش های هیجانی که آرامش جامعه را برهم می زند، پرهیز کنند.

هاشمی با تاکید بر این که سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب نقشه راه ما در این حوزه است ، افزود : امیدواریم این مطالبه عمومی مردم با کمک رسانه ها محقق شود.

وی در ادامه به آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت قبل از ما برخی رسانه ها نرخ برخی کالاها را اعلام کرده بودند ولی ما دیشب مطلع شدیم و این موضوع کمی کار ما را سخت کرده است .

وزیر بهداشت با اشاره به این که ما قدم به قدم گام برخواهیم داشت ، ادامه داد، دولت در جهت انجام وظیفه نهایت تلاش خود را خواهد کرد و امیدواریم با اصلاح مدیریت و ساختار و تامین منابع بتوانیم افق های روشنی را برداریم .

ˈبیژن نوباوهˈ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی در این مراسم گفت، اهمیت کار رسانه بسیار مهم است .

وی با بیان این که اگر فرهنگ سلامت مردم ما حل شود بسیاری از بیماری ها حل خواهد شد، افزود انقلاب بر اساس روحیه جهادی شکل گرفت و امروز وزیر بهداشت نیز دارای چنین روحیه ای است و فعالیت های رسانه ها نیز در حوزه بهداشت قابل توجه می باشد.

در ادامه این مراسم برخی از مدیران و مسوولان رسانه ها نظیر روزنامه اطلاعات ، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و مدیر شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما مطالبی را در ارتباط با حوزه بهداشت ، درمان و سلامت و ارتباط آن با رسانه بیان کردند.

در پایان این مراسم نیز از فعالیت ها و اقدامات برخی از رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و روزنامه ایران و برخی از شبکه های صدا و سیما و به خصوص مسوولان شبکه سلامت با اهدای لوح تقدیر شد.

اجتمام**1436

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.