دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۱

استاندار کرمانشاه معتقد است، باید یک حرکت جهشی برای توسعه روستاهای استان انجام شود و این حرکت حتی در روستاهای با یک خانوار…

استاندار کرمانشاه معتقد است، باید یک حرکت جهشی برای توسعه روستاهای استان انجام شود و این حرکت حتی در روستاهای با یک خانوار جمعیت نیز بسته به ظرفیت ها آغاز شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در کارگروه توسعه روستایی استان کرمانشاه که روز دوشنبه (28 مهر) با حضور مسئولین دستگاه های مرتبط برگزار شد، گفت: بابد جنبشی در استان ایجاد شود که توسعه روستاهایی حتی با جمعیت یک خانوار را نیز شاهد باشیم.

وی با اشاره به وجود بیش از 1300 دهیار روستایی، بر لزوم استفاده از ظرفیت دهیاران، بخشداران و اعضای شوراهای روستاها تاکید کرد.

رضایی با بیان اینکه هریک از روستاهای کرمانشاه در یک بخش خاص ظرفیت دارند، خاطرنشان کرد: باید برای استفاده از این ظرفیت‌ها برای توسعه روستاها گام برداریم.

وی افزود: بودجه‌ای که برای توسعه روستاها در نظر گرفته می شود، کوپنی نیست و از زیر سنگ هم شده برای توسعه‌ها روستاها اعتبار به دست خواهیم آورد.

استاندار کرمانشاه روستاییان تحت پوشش کمیته امداد را از اولویت‌های طرح توسعه روستایی خصوصا توسعه اقتصادی روستاها دانست و بر لزوم توانمندسازی آنها تاکید کرد.

مسئول ارشد استان کرمانشاه یادآوری کرد: نباید برای توسعه روستاها منتظر تخصیص اعتبار از سوی دولت بود، بلکه باید با استفاده از منابعی که هم اکنون هم در اختیار استان است، استفاده کرد.

رضایی بابادی از دستگاه‌های مختلف خواست برنامه‌های عملیاتی و اجرایی خود را در قالب بسته‌های توسعه روستایی در کارگروه توسعه روستا مطرح کنند تا بعد از جمع بندی نهایی قبل از بودجه 94 و تا قبل از شروع برنامه ششم به دست دولت برسد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: پیشنهادات باید در قالب تعریف پروژه‌ها و عملیاتی باشد.

وی با انتقاد از اینکه درگیر قوانین و ایراد وارد کردن به آن‌ها شده‌ایم، اظهار کرد: ما جلو کارهایی که خلاف قانون باشد را می‌گیریم، اما باید کار هم انجام دهیم.

رضایی بابادی به نقش روستاها در توسعه اشاره و عنوان کرد: نباید فکر کنیم در روستاها آدم‌های دست دوم زندگی می‌کنند و در شهر آدم‌های دست اول و بین آنها تفاوت قائل شویم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.