دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۷

فرماندار چالدران گفت: برای ازسرگیری عملیات اجرایی سدخاکی بابااحمد 15میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است. «کریم حسین‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

فرماندار چالدران گفت: برای ازسرگیری عملیات اجرایی سدخاکی بابااحمد 15میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

«کریم حسین‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، اظهار کرد:عملیات اجرایی سد خاکی بابا احمد از سال 87 آغاز شده و برای اجرای آن تاکنون 60 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: متأسفانه در سال‌های گذشته به علت کمبود اعتبارات روند اجرایی این طرح متوقف شده بود اما امسال با تلاش و پیگیری‌های لازم 15 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز مجدد عملیات اجرایی سد بابا احمد اختصاص یافته است.

فرماندار چالدران با اشاره به اعتبار اختصاص‌یافته و آغاز عملیات اجرایی بر روی سد بابا احمد، اظهار کرد: هم‌اکنون این طرح از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود با مساعد بودن اوضاع آب وهوا و بکارگیری همه‌ی توان پیمانکار و مشاوران این سد، آبگیری اولیه این طرح در دهه‌ی فجر امسال و آبگیری قطعی آن در اردیبهشت 94 به بهره‌برداری برسد.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: این سد از نوع هسته رسی بوده و با هدف مهار و کنترل سیلاب‌های فصلی، ذخیره‌ی آب بمنظور مصارف کشاورزی و افزایش سطح آب‌های زیرزمینی احداث شده است.

وی تصریح کرد: حجم ذخیره‌ی آب این سد یک میلیون و600 هزار هکتار مترمکعب، ارتفاع از بستر رودخانه 36 متر، عرض از تاج هفت متر و طول آن 268 متر بوده که با بهره‌برداری از این طرح آب مورد نیاز بیش از 1000 هکتار زمین فراهم می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *