شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۸

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی ایلام گفت: ماهواره موجب از هم‌پاشیدگی بنیان بسیاری از خانوده‌ها شده است. سرگرد علی کسانی…

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی ایلام گفت: ماهواره موجب از هم‌پاشیدگی بنیان بسیاری از خانوده‌ها شده است.

سرگرد علی کسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، اظهارکرد: متاسفانه بعضی از خانواده‌ها از ماهواره استفاده می‌کنند و روزانه شاهد عوارض و آسیب‌های ماهواره در جامعه هستیم که باید در این راستا آسیب‌های ماهواره به درستی شناسایی و اطلاع‌رسانی شود.

وی در ادامه افزود: از آثار مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای که بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است، تبلیغ در زمینه‌های ابتذال فرهنگی و عادی جلوه‌دادن روابط‌های غیرمعمول و ساختارشکن به عنوان یکی از مطالبه‌ها و نیازهای ضروری جامعه انسانی بوده، این در حالی است که این امر مغایر با آموزه‌های دینی است.

رییس پلیس فتای ایلام گفت: یکی از آثار منفی شبکه‌های ماهواره‌ای فروش داروهای تقلبی و غیرمجاز است که با تبلیغ گسترده و موثر و شفابخش جلوه داده شده و آنها بینندگان را به خرید ترغیب می‌کنند و متأسفانه با وجود اطلاع‌رسانی‌های مکرر درخصوص ضررها و آسیب‌های این گونه داروها از سوی صداو سیما و وزارت بهداشت اما باز شاهد مسائل و مشکلاتی در این زمینه هستیم.

‌کسانی در ادامه اطلاع‌رسانی دقیق و مستمر، آگاه‌سازی خانواده‌های ایرانی از تاثیرات منفی داروهای تقلبی و برخورد قاطع و سریع با فروشندگان را از راه‌های مقابله با این گونه تهدیدها دانست.

وی یادآور شد: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای در حوزه‌های مختلف را دارد و از عموم مردم خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *