شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۳

رئیس محیط زیست آشتیان خواستار تبدیل شدن منطقه شکار ممنوع ورسان به منطقه حفاظت‌شده شد. مجید میراکبری‌ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رئیس محیط زیست آشتیان خواستار تبدیل شدن منطقه شکار ممنوع ورسان به منطقه حفاظت‌شده شد.

مجید میراکبری‌ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، اظهار کرد: منطقه ورسان بخشی از منطقه شکار ممنوع کلاهه و دارای وسعتی حدود 20 هزار هکتار است.

وی با اشاره به تنوع زیستی خاص ورسان و پتانسیل بالای گیاهی و جانوری منطقه گفت: حفظ این پتانسیل غنی نیازمند الزاماتی است به همین جهت تلاش داریم که این منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت‌شده تبدیل شود.

میراکبری تصریح کرد: این منطقه مأمنی مناسب برای قوچ و میش است اما، بعضاً تخلفاتی از سوی شکارچیان صورت می‌گیرد که تمام تلاش ما معطوف به برخورد با خاطیان و کاهش شکار در این منطقه شکار ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه کلاهه و منطقه ورسان شکار ممنوع است و از سوی سازمان، مجوز شکاری در منطقه صادر نمی‌شود، گفت: از ابتدای سال تاکنون در اراضی شکار ممنوع شهرستان یک مورد تخلف شکار صورت گرفته است.

رئیس حفاظت محیط زیست آشتیان اضافه کرد: این تخلف در اراضی روستای زرنوشه رخ داد که شکارچی با سلاح غیرمجاز اقدام به شکار پرنده کرده بود و بلافاصله دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع شد. خوشبختانه موارد شکار غیرمجاز دیگری در شهرستان رخ نداده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *