پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش میهن پست – معاون شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور از احداث یک راه جدید از اردکان به سمت چوپانان و…

به گزارش میهن پست – معاون شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور از احداث یک راه جدید از اردکان به سمت چوپانان و دامغان خبر داد.

خیرالله خادمی تصریح کرد: این راه جدید که با هدف بهبود کیفیت جاده این مسیر و البته بالا رفتن سرعت دسترسی به این مناطق ساخته می‌شود در حال حاضر وارد مرحله اجرایی شده است.

وی افزود: از سمت اردکان حدود ۶۰ کیلومتر از جاده آغاز به آماده سازی کرده و از سمت دامغان نیز استان سمنان فعالیت‌هایی را برای فراهم آوردن شرایط لازم آغاز کرده است.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور با بیان این‌که با تکمیل شدن این قطعه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های کریدور شمال به جنوب تکمیل می‌شود، اظهار کرد: این مسیر که کوتاه‌ترین ارتباط جاده‌ای از بندرعباس تا بندر امیرآباد را به وجود می‌آورد تحولی جدی در سفرهای جاده‌ای خواهد بود.

خادمی با بیان این‌که این کریدور به جای عبور از تهران از شرق اصفهان می‌گذرد، تصریح کرد: تاکنون مسیرهای جاده‌ای از جنوب بندرعباس آغاز می‌شد و با عبور از یزد و اردکان به تهران می‌رسید و سپس با عبور از ساری به امیرآباد متصل می‌شد اما مسیر جدید یک میان‌بر به حساب می‌آید و به جای عبور از تهران از گوشه شرقی اصفهان گذشته و با عبور از دامغان به بندر امیرآباد منتهی می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جاده اردکان به دامغان که از قدیم ساخته شده زیر بار ترافیک قرار دارد اما با توجه به نیاز به بهسازی که دراین راه احساس می‌شد بنا شد یک خط جدید از اردکان به چوپانان و سپس دامغان کشیده شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های کشور خاطرنشان کرد: با نهایی شدن این جاده با توجه به این‌که راه دامغان تا گلوگاه نیز یک جاده خوب به حساب می‌آید اصلی‌ترین قطعات باقیمانده از کریدور شمال به جنوب کشور تکمیل شده و یک جاده مستقیم از بندرعباس به بندر امیرآباد کشیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.