شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۳

سلامت نیوز: تب روماتیسمی به دنبال یک عفونت و گلو درد چرکی که کامل درمان شود بروز پیدا می کند و 2-3 هفته…

سلامت نیوز: تب روماتیسمی به دنبال یک عفونت و گلو درد چرکی که کامل درمان شود بروز پیدا می کند و 2-3 هفته بعد از این گلو درد و چرکی مفاصل بزرگ بدن مثل مفصل زانو، آرنج و مچ را درگیر می کند.

دکتر آرمان احمد زاده، متخصص داخلی و فوق تخصص رومانولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: به دنبال یک گلودرد چرکی درمان نشده، تب روماتیسمی بروز پیدا می‌کند و از انواع باکتری‌های استروپتوکوکی است در گلودردهای چرکی که همراه با تب است تزریق یک نوبت پنی سیلین، مانع ایجاد تب روماتیسمی می‌شود این نوع گلودرد چرکی در سنین بالای 14 سال شیوع بیشتری دارد.

دکتر احمد زاده ادامه داد: تب روماتیسمی با درد شدید مفاصل همراه است ولی هدف اصلی‌تر آن دریچه‌های قلب است در حال حاضر شایع‌ترین علت اختلالات قلبی، تب روماتیسمی است که افراد در سنین کودکی با آن درگیر بوده‌اند.

این فوق تخصص روماتولوژی گفت: بیماری‌های شایع قلبی نظیر اختلال دریچه میترال که منجر به تعویض دریچه قلب می‌شود، تنگی دریچه میترال از عوارض تب روماتیسمی است.

توصیه اکید به افراد این است که در صورت بروز هر گونه گلودرد چرکی، آن را جدی بگیرند و تا درمان کامل آن، مصرف دارو و یا پنی سیلین تزریقی را ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.