جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، اسامه النجیفی رئیس ائتلاف متحدون برای اصلاح عراق، از نامزدی برای ریاست پارلمان جدید…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، اسامه النجیفی رئیس ائتلاف متحدون برای اصلاح عراق، از نامزدی برای ریاست پارلمان جدید این کشور کناره گیری کرد.

وی با اعلام این خبر افزود: با توجه به سه حقیقت و در راستای قدردانی از مواضع شرافتمندانه شرکای سیاسی خود در راستای نجات روند سیاسی عراق از نامزدی برای ریاست پارلمان جدید کناره گیری می کنم. این حقایق عبارتند از: 1- میهن تنها توسط مردانش بنا می شود و تاریخش تنها توسط افراد ثابت قدم بر ارزش های والایش نگاشته می شود. 2- برون رفت عراق از بحران کنونی نیازمند ایثار و فداکاری های بزرگ است.

نجیفی در بخش دیگر سخنان خود گفت: زمان آن رسیده است که نتایج تلاش هایمان را برداشت کنیم و موضوع تغییر به خواسته برخی شخصیت های مهم و فعال ائتلاف ملی و ائتلاف کردستان عراق تبدیل شده است به طوری که جناب نوری المالکی دریافته است که چاره ای جز نامزدی فرد جدیدی برای نخست وزیری عراق وجود ندارد، لذا موضوع نامزد نشدن برای تصدی سمت نخست وزیری اش را به نامزد نشدن من برای تصدی ریاست پارلمان جدید منوط کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.