شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۳

راه آهن جمهوری اسلامی ایران به دنبال بروز سانحه برای قطار مسافری ف۹ تهران – مشهد و مجروح شدن تعدادی از هموطنان، به…

راه آهن جمهوری اسلامی ایران به دنبال بروز سانحه برای قطار مسافری ف۹ تهران – مشهد و مجروح شدن تعدادی از هموطنان، به عذرخواهی از حادثه‌دیدگان پرداخت و شرکت حمل و نقل ریلی رجاء نیز اسامی مصدومان را اعلام کرد.

به گزارش فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در اطلاعیه‌ای‌ اعلام کرد: متأسفانه در حادثه برخورد دو قطار در محور ریلی تهران – مشهد، یک مسافر مرد حدود 60 ساله به نام «‌تیموری» ‌جان خود را از دست داد.

بر اساس‌ اين اطلاعیه، در اين حادثه، 31 نفر مصدوم شده‌اند که با حضور مأموران امداد و نجات استان سمنان به بیمارستان‌های دامغان و سمنان منتقل و مورد مداوا قرار گرفتند؛ تا کنون 20 نفر از مصدومان پس از درمان سرپایی و رسیدگی‌های اورژانسی، ترخیص شده‌ و بقیه مصدومان تحت درمان هستند، که بنا بر اعلام مدیر اورژانس استان سمنان حال مصدومان رضایت‌بخش است.

در ادامه اطلاعیه رجاء آمده است: از مجموع مصدومان سانحه پنجشنبه شب، 15 نفر زن، 14 نفر مرد، و 2 نفر کودک هستند که 3 نفر از خدمه قطار نیز جزو مصدومان هستند، پس از امداد رسانی و انتقال مصدومان سانحه به بیمارستان، همه مسافران با دو قطار به مشهد اعزام و هم‌اکنون به مقصد رسیده‌اند.

‌رجاء با اعلام این خبر که همه مسافران این قطار تحت پوشش بیمه هستند، اعلام کرد: با حضور مدیران و نمایندگان این شرکت در محل حادثه و بیمارستان‌های سمنان و دامغان از مصدومان سانحه به نحو مقتضی دلجویی می‌شود.

در بخش دیگري از این اطلاعیه آمده است: بررسی علت بروز سانحه در حوزه تخصص و مسئولیت کمیسیون عالی بررسی سوانح راه‌آهن است که به محض مشخص شدن دلیل یا دلایل وقوع سانحه، موضوع از سوی کمیسیون مذکور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اسامی مصدومان سانحه برخورد دو قطار در محور ریلی تهران – مشهد
1- معصومه فتاح مقدم

2- مسعوده خطیب‌زاده

3- محمد جعفر احمدی

4- توران خانجانی

5- اسحاق محمدزاده

6- غلامحسین حجار

7- شوکت داداشی

8- محمد گل‌وردی

9- زهرا حجار

10- ابراهیم برفی‌زاده

11- سعید عسگرزاده

12- مهراد بختیاری

13- ملیحه وحدتی

14- فاطمه گرگیج

15- امیرحسین علی جعلی

16- فرزانه جلالی

17- مجتبی ثابت کوشکی

18- راضیه گلشن

19- علی طاهری‌فر

20- سعید ستایش

21- فاطمه نیشابوری‌پور

22- داود شفیعی

23- فاطمه شفیعی

24- فاطمه مددی

25- مقصود نریمانی

26- ازهار عبدالخانی

27- کلثوم مال‌دار شکوری

28- علی مال‌دار شکوری

29- رضا گلشنی پایداری

30- زهرا عبدی

31- مرتضی صادقی

بر طبق اين گزارش، احمد طاهری مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان نيز اعلام كرد: همه مصدومان حادثه ریلی قطار مسافری تهران ـ مشهد، از بیمارستان مرخص شده‌اند و تنها چهار نفر مجروح در بیمارستان کوثر سمنان بستری هستند. این افراد تا تکمیل اقدامات درمانی در بیمارستان خواهند بود و سپس با تشخیص پزشکان مرخص می‌شوند.

گفتني است، راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران طي اطلاعيه‌اي از پوشش کامل هزینه درمانی مجروحان قطار مسافری سانحه دیده تهران – مشهد، خبر داد.

در این اطلاعیه‌ آمده است: «به دنبال بروز سانحه شب گذشته ‌برای قطار مسافری ف9 تهران – مشهد و مجروح شدن تعدادی از هموطنان، روابط عمومی راه‌آهن ضمن عذرخواهی از حادثه دیدگان اعلام ‌می‌کند که علاوه بر پوشش کامل هزینه‌های درمان مجروحان، 100 درصد هزینه بلیت مسافران قابل استرداد است».

هم اكنون ‌کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن در حال بررسی علت سانحه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.