جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی پنجشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج الله) شهر دوگنبدان با…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی پنجشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج الله) شهر دوگنبدان با اشاره به این نکته که هسته اصلی شخصیت کودک در خانواده شکل می گیرد افزود:والدین با مراعات اصول تربیت اسلامی نقش اساسی و بنیادی در ترویج سبک زندگی سالم و اسلامی دارند.

وی اظهار کرد: روش های تشویق و تنبیه والدین در خانواده به ویژه تنبیه بدنی یکی از عوامل اصلی تربیت ناصحیح کودکان است که در اسلام به دلیل پیامدهای منفی که بر رشد و بالندگی شخصیت کودک دارد برای آن در صورت به جا ماندن آثار قابل رویت دیه تعیین شده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد برقراری روابط دوستانه فرزندان و والدین و حاکم شدن ترس از گناه به جای ترس از والدین نقش اثرگذاری در پرورش نسلی شاداب ، با نشاط و به دور از بیماری های روحی و ناهنجارهای اجتماعی دارد.

راشد یزدی تصریح کرد: خانواده اسلامی باید محل ترمیم روحی و جسمی اعضای خود باشد.

وی بر وظیفه پدر و مادر به عنوان ارکان اصلی خانواده برای حفظ آرامش در کوچک ترین اما تاثیرگذارترین بخش جامعه تاکید کرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد گفت: پرورش کودک با اصول اخلاق اسلامی و سیره نبوی او را در برابر هر آسیبی در سنین نوجوانی حفظ خواهد کرد.

وی ابراز داشت: نهادهای فرهنگی و آموزشی به ویژه آموزش و پرورش در آموزش مهارت های زندگی به خانواده ها در ترویج سبک زندگی اسلامی به عنوان مستحکم ترین سد در برابر تهاجم فرهنگی غرب نقش اثرگذاری دارند.

8143/671 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.