شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۰

‌معاون میراث فرهنگی خوزستان از استانداردسازی هفت رشته صنایع دستی استان خبر داد و گفت: خوزستان در استانداردسازی صنایع دستی در کشور پیشتاز…

‌معاون میراث فرهنگی خوزستان از استانداردسازی هفت رشته صنایع دستی استان خبر داد و گفت: خوزستان در استانداردسازی صنایع دستی در کشور پیشتاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان امیرعباس کاویانی اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان موفق به استانداردسازی و اخذ شماره ملی استاندارد برای هفت اثر صنایع دستی استان شده است.

وی افزود: این اتفاق میمون باعث می‌شود تا صادرات صنایع دستی به سایر کشورها با روندی بهتر و مناسب‌تر انجام شود و این مهم در ارتقای سطح صنایع دستی خوزستان تاثیر بسزایی دارد.

کاویانی با اشاره به رشته‌های صنایع دستی که موفق به اخذ این استانداردها شده‌اند خاطرنشان کرد: احرامی بافی ویژگی‌ها با کد 17152، احرامی‌بافی آیین‌ها با کد18130، احرامی‌بافی ‌واژه‌ها با کد 18094، کپوبافی‌ ویژگی‌ها با کد17153، کپوبافی آیین‌کار با کد 18093، مینای طلا و نقره (مینای صبی) ویژگی‌ها با کد 17154 و مینای طلا و نقره (مینای صبی) و آیین کار با کد 18092 استانداردسازی شده‌اند.

خبرنگار:

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *