شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۵

معاون مدیرکل برنامه و بودجه استانداری مازندارن تصریح کرد: همت برای بحث فضای سبز استان وجود ندارد و استاندارد فضای سبز مازندران با…

معاون مدیرکل برنامه و بودجه استانداری مازندارن تصریح کرد: همت برای بحث فضای سبز استان وجود ندارد و استاندارد فضای سبز مازندران با سه مترمربع برای هر نفر بسیار پایین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مازندران، طالبی امروز 18 مهرماه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانداری در موضوع فضای سبز استان گفت: با بررسی کارشناسانه شاخص‌های فضای سبز استان که بتواند مورد بهره‌برداری عمومی قرار گیرد پایین است.

وی افزود: سرانه استاندارد بین‌المللی فضای سبز 25 مترمربع برای هر نفر است که این میزان در کشور هفت، در مازندارن سه، در گیلان 10 و در گلستان 12 مترمربع است.

معاون مدیرکل برنامه و بودجه استانداری مازندارن تصریح کرد: همت برای بحث فضای سبز وجود ندارد و فضای سبز مازندران با سه مترمربع برای هر نفر بسیار پایین است.

وی افزود: اگر بخواهیم بحث توریسم را در استان ارتقا دهیم توجه به فضای سبز که مانع ایجاد ساخت و سازهای بی‌رویه می‌شود بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان ایجاد فرهنگ فضای سبز افزود: با ایجاد تشکیلاتی که از سوی ستاد عالی فضای سبز استان پیش‌بینی شده، برای توسعه فضای سبز استان باید مطالعات اساسی صورت گیرد.

طالبی با اشاره به اینکه برای توسعه فضای سبز مکانی به‌عنوان پایلوت انتخاب شد، اظهار کرد: مصوباتی پیش‌بینی شده تا کلیه دستگاه اداری نسبت به فضای سبز اقدام کنند.

وی افزود: محور قائمشهر- ساری اولویت اول در بحث توسعه فضای سبز و در حال اجرا است.

طالبی رایزنی با آموزش و پرورش و ظرفیت 31 هزار و 77 مدرسه را برای فرهنگ‌سازی فضای سبز بسیار خوب توصیف کرد.

وی افزود: دستگاه‌هایی همچون بنیاد مسکن، منابع طبیعی، اداره کل زندان‌ها و نیز مدیران شرکت‌ها و اصناف در استان موظف شدند که به ایجاد فضای سبز متعهد باشند.

در ادامه عیسی طوسی- فرماندار گلوگاه- گفت: این شهرستان دارای شش محور ورودی و خروجی است که از حداقل فضای سبز محروم است و باید تلاش شود تا توسعه فضای سبز شهرهای ورودی در اولویت قرار گیرد.

همچنین رجب ملایی- فرماندار بابل- گفت: بر اساس برنامه توسعه ما از حداقل‌های لازم برای توسعه فضای سبز برخوردار نیستیم.

وی افزود: باید دبیرخانه ستاد فضای سبز استان در معاونت عمرانی باشد تا موفق‌تر عمل کند.

فرماندار بابل با اشاره به اینکه باید درختان سطح شهر شناسنامه‌دار شوند، اظهار کرد: درختکاری در کنار جاده‌ها نیازمند مراقبت است در غیر این‌صورت بازدهی مناسب نخواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.