شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۵

به گزارش ایرنا،ˈقاسم سلیمانی دشتکی ˈ روز شنبه در دیدار با سرپرست صندوق مهر امام رضا علیه السلام تاکید کرد:فرش چالشتر هم اکنون…

به گزارش ایرنا،ˈقاسم سلیمانی دشتکی ˈ روز شنبه در دیدار با سرپرست صندوق مهر امام رضا علیه السلام تاکید کرد:فرش چالشتر هم اکنون در بازارهای جهانی مشتریان خاص خود را دارد و این فرش دارای نشان و برند بین المللی است.

وی گفت:فرش چهارمحال و بختیاری از پایانه های کمرگی شهرهای مختلف ایران به بازارهای جهانی صادر می شود و این نشان از مرغویبت این کالای دست باف در استان است.

به گفته وی،فرش ها و گبه های بافته شده در این استان به کشور های اروپایی ، آسیانه میانه ، آمریکای جنوبی ، چین ، آلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی گفت:تولید گبه ، یلمه ، فرش بختیاری و نایینی چهار سبک فرش دستباف چهارمحال و بختیاری را تشکیل می دهد.

به گفته وی،در چهارمحال و بختیاری بافنده های فعال سالیانه 200 هزار متر مربع فرش تولید می کنند.

سلیمانی یادآور شد: فرش چهارمحال و بختیاری دارای مهر اصالت رنگ از اروپا می باشد.

سرپرست صندوق مهر امام رضا علیه السلام نیز گفت:این صندوق در رویکرد جدید خود از تولید فرش دستباف با پرداخت تسهیلات به خوشه های صنعتی و طرح محور حمایت می کند.

ˈاصغر نورالله زاده ˈ در این دیدار افزود:حمایت از صنایع کوچک صنایع دستی ،پوشاک ،کیف و کفش و چرم ،تراش سنگ های قیمتی و جواهر سازی و صنایع کوچک و کشاورزی از دیگر هدف گذاری های صندوق مهر امام رضا علیه السلام در برنامه جدید می باشد.

به گزارش ایرنا،در این نشست مدیرکل صنعت ،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گزارشی از فعالیت صنعت فرش بافی استان ارائه کرد.

7359

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *