پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمد حسین مقیمیˈ عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری خمین در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان افزود: بهره برداری از…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمد حسین مقیمیˈ عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری خمین در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان افزود: بهره برداری از طرح ها نیمه تمام و برنامه ها پیش تعیین شده تنها با تصویب محقق نخواهد شد بلکه می بایستی تمام مسوولان و دست اندرکاران ضمن همکاری با یکدیگر از هیچ تلاشی برای جذب تسهیلات و منابع دریغ نورزند.

وی گفت: با توجه به اینکه منابع مالی محدود است، کسانی در عملیاتی سازی پروژه ها موفق تر عمل می کنند که پس از تصویب پروژه، تمام کوشش و تلاش خود را برای جذب منابع مالی و سرمایه گذار خصوصی انجام دهند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در این مقطع زمانی که شرایط سخت اعتبارمالی در کشور حکم فرما است ، اما اکنون نیز پروژه های بزرگی در استان ها و شهرستان های کشور انجام می شود که این گویای تلاش آنها برای جذب منابع مالی دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

مقیمی با اشاره به اقتصاد مقاومتی که سیاست های آن را مقام معظم رهبری ابلاغ کرده اند گفت: برای تحقق این مهم می بایستی از امکانات و پتانسیل های داخلی بدون چشم داشت از بیگانگان ه به تولید و آبادانی بپردازیم .

وی اضافه کرد: ضروریست مسوولان دستگاههای و ارگانهای مختلف در سطح شهرستان و استان، با توجه به اهمیت زمان در اجرای پروژه ها، فعال تر از گذشته وارد میدان شوند تا بهره برداری از پروژه ها در زمان تعیین شده، زمینه افزایش بهره وری و ریسک اجرای پروژه ها و طرح ها را به حداقل برسانند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مسوولان آستان امام (ره)، به لحاظ واقع شدن زادگاه امام خمینی(ره) در این استان، سرمایه گذاری خود را برای مشارکت در پروژه های اقتصادی را در دلیجان، محلات، نیم ور و خمین اجرا خواهند کرد افزود: حمایت و پشتیبانی مسوولان شهرستان، از سرمایه گذاری آستان مقدس امام(ره) می تواند در بهره برداری پروژه ها، گام بزرگی بردارند.

وی افزود: سرمایه گذاری های بزرگ بویژه در حوزه صنایع بزرگ، در سطح روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی تاثیرات ماندگار و عظیمی در بدنه جامعه خواهد داشت.

معاون املاک و مستغلات آستان امام(ره) نیز گفت: ساخت و تکمیل مجموعه مرقد امام(ره)، ساخت شهر فرهنگی- مذهبی آفتاب در مجاورت مرقد امام (ره) و نشر آثار امام راحل از وظایف و اهداف تشکیل آستان امام راحل است.

ˈعلی اکبر رحیم زادهˈ افزود: تمام برنامه های آستان امام(ره) از محل کمک های مردمی و فعالیت های اقتصادی مجموعه تامین می شود.

وی گفت: استان مرکزی به لحاظ وابستگی به امام(ره)، تولیت و سرپرستی آستان امام(ره) دارد، درصدد مشارکت در اجرای طرح های اقتصادی در خمین و برخی شهرستان ها برای ایجاد اشتغال هستیم.

وی بیان کرد: پیگیری در راه اندازی مجموعه گل و گیاه خمین، شهرک اصناف، مجموعه بسته بندی حبوبات، راه اندازی شهرک های صنعتی در نیم ورمحلات، خمین و دلیجان، کارخانه قیرو پس از اخذ اطلاعات تکمیلی در صورت امکان با کارخانه سایپا نیز فعالیت خواهیم کرد.ک/2

8122/555

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.