پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۶

به گزارش ایرنا، ˈقاسم سلیمانی دشتکیˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از فعالان بخش صنعت و معدن چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: صادرات…

به گزارش ایرنا، ˈقاسم سلیمانی دشتکیˈ روز پنجشنبه در همایش تجلیل از فعالان بخش صنعت و معدن چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: صادرات کالا از کشور نیابد منحصر به کشورهای همسایه و محدوده حوزه خلیج فارس باشد،بلکه باید به کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز صادر شود.

وی افزود: محور تولید در کشور باید تجارت خارجی باشد و از سوی دولتمردان اعتماد بین المللی ایجاد می شود و با حفظ منافع ملی و تعامل باید روابط بین الملل ایران تقویت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:کارگروه های متعدد برای بررسی مشکلات، نیازمندی ها و فعالیت های صنعت و معدن استان تشکیل شد،که این کارگروه ها ، منجر به بازگشایی چندین واحد تولیدی و صنعتی و رفع مشکلات مالی و بدهی بانکی 130 طرح شد.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: صنایع و واحدهای تولیدی نباید منحصر به منطقه ای خاص شود بلکه باید واحدهای تولیدی را به مناطق کوچک و کمتر توسعه یافته سوق داد.

به گزارش ایرنا، در این همایش صنعتگران تامین نقدینگی، سرمایه در گردش، تسیهلات بانکی، مالیات و بیمه را از مهم ترین مشکلات این بخش تشریح کردند.

در این آیین که همزمان با دهه صنعت و معدن برگزار شد، از 17 فعال بخش صنعت و معدن استان تجلیل شد.

هم اکنون یک هزار و 220 واحد صنعتی و تولیدی با ظرفیت اسمی اشتغال 24 هزار نفر در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

یکم تا دهم تیرماه به عنوان دهه ˈتولید و صنعتˈ نامگذاری شده است.

7361/7359

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.