پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری ماسال بیان کرد: این شهرستان مواهب طبیعی بسیاری برای گردشگران دارد….

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری ماسال بیان کرد: این شهرستان مواهب طبیعی بسیاری برای گردشگران دارد.

وی با اشاره به تعداد زیاد پروژه های نیمه تمام در استان ادامه داد: امسال با توجه به ظرفیت بالای ماسال، یکصد میلیارد ریال بودجه عمرانی به این شهرستان اختصاص یافته است.

استاندار گیلان افزود: باید تلاش کنیم مشارکت بخش خصوصی را در طرح های مختلف استان افزایش دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای ماسال در زمینه کشاورزی و دامپروری گفت: زمین ها و مراتع مستعد این شهرستان برای توسعه کشاورزی و دامپروری بسیار مستعد است.

نجفی با بیان اینکه از طرح های اشتغالزا همه گونه حمایت می کنیم، اظهارداشت: ارتقای معیشت مردم و تولید و اشتغال از تعهدات مسوولان به مردم است و اگر هر دستگاهی بخواهد مانعی برای اشتغال استان ایجاد کند، تحمل نمی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم رفع موانعی که بر سر راه طرح های گردشگری ماسال قرار دارد، خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای مواهب طبیعی بسیاری برای گردشگران است که می تواند موجب ایجاد اشتغال برای منطقه شود.

استاندار گیلان همچنین با تاکید بر اینکه اخلاق مداری وظیفه مسئولین در مقابل مردم است، گفت: نباید فضای ادارات را به گونه ای ایجاد کنیم که نارضایتی برای ارباب رجوع ایجاد شود و کارکنان دستگاه های اجرایی موظف هستند انضباط اداری را رعایت کنند تا در جهت خدمت رسانی به مردم خللی ایجاد نشود.

نجفی به فرارسیدن ماه مبارک رمضان نیز اشاره و خطرنشان کرد: در این ماه پربرکت مسئولین هرچه بیشتر در نمازهای جماعت در مساجد حضور می یابند تا ضمن بهره مندی بیشتر از فیوضات این ماه مبارک، بتوانند شنونده مسائل و مشکلات مردم باشند.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار به ساخت مصلی های استان گفت: باید بیشتر تلاش براین باشد که بتوان مشارکت خیران و مردم را در ساخت مساجد، مصلی ها و بقاع متبرکه داشته باشیم.

استاندار گیلان همچنین ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید بهشتی اظهارداشت:از همه کسانی که برای تامین امنیت استان تلاش می کنند، قدردانی می کنم.

فرماندار ماسال هم در این نشست اولویت نخست کاری مسئولین این شهرستان را ایجاد اشتغال دانست و گفت: در تلاش هستیم با برنامه ریزی و استفاده از مزیت های ماسال، توسعه این شهرستان را سرعت بخشیم.

محمود قاسم نژاد افزود: وجود جنگل ها و مراتع وسیع در ماسال زمینه بسیار خوبی برای اشتغالزایی در این شهرستان است.

امام جمعه ماسال هم برپایی نمازجمعه را از برکات مهم انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: نمازجمعه از بزرگترین ابزارهای تبلیغ دین است و باید تلاش کنیم هرچه بیشتر در جهت تقویت این فریضه الهی گام برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خواستار توجه بیشترمسئولین برای ساخت مصلی های نماز جمعه شد و افزود: نمازجمعه نقش بسیار مهمی در گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه و خنثی کردن توطئه های دشمنان دارد.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن و جمعیت حدود 51 هزار نفر، در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.