شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۹

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خطوط قرمز ساختگی برای خبرنگاران را پاک می‌کنم و با مدیرانی که خبرنگاران را تهدید می کنند، برخورد جدی…

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خطوط قرمز ساختگی برای خبرنگاران را پاک می‌کنم و با مدیرانی که خبرنگاران را تهدید می کنند، برخورد جدی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار، با اعلام اینکه خبرنگار باید همچون آینه اخبار را به شکل دقیق بازتاب دهد، اظهار کرد: دخل و تصرف در خبر، بر اساس علایق و سلایق شخصی، به دور از انصاف است.

وی افزود: در پاره‌ای از موارد اتفاق می افتد که خبرنگار حضور فیزیکی در صحنه دارد و بر اساس شنیده‌ها خبر می‌نویسد، انتظار می‌رود در چنین مواقعی خبرنگار از انتشار خبر اجتناب کند، حتی در فرمایشات ائمه اظهار نیز روی این مسئله تأکید شده است.

جبارزاده از حمایت دولت تدبیر و امید از خبرنگاران و فعالیت‌های فرهنگی خبر داد و افزود: در نخستین جلسه ام با خبرنگاران خطوط قرمز را ترسیم کرده ام و خطوط دیگری که مدیران مدیران می کشند، ساختگی و بدون ارزش است.

وی ادامه داد: مطمئن باشید با مدیری که خبرنگار را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه وکیل حقوقی استانداری شکایت مسئولان از خبرنگاران را پیگیری می کند، اظهار کرد: تاکنون تنها یک مورد شکایت از خبرنگار به ما گزارش شده که با دخالت وکیل استانداری این مشکل حل شد.

وی افزود: اگر پایه و اساس شکایات مدیران به دلیل انتقاد اصحاب رسانه از آنها باشد، وکیل حقوقی استانداری وارد عمل می شود، اما اگر این شکایت به دلیل تهمت زنی خبرنگار باشد، هیچ کاری از دست ما بر نمی آید.

جبارزاده در خصوص وضعیت معیشتی خبرنگاران تأکید کرد: علی رغم برنامه پنج ساله کشور، در هشت سال گذشته بدنه دولت با استخدام افراد بی سواد بزرگ شده و عملأ امکان استخدام خبرنگاران وجود ندارد.

وی افزود: همچنین پرداخت یارانه نیز بار سنگینی را به دولت تحمیل کرده است، اما این وعده را به رسانه‌ها می دهم که به از آنها حمایت خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: با اداره کل مسکن و شهرسازی در حال رایزنی هستیم تا مشکل مسکن خبرنگاران را حل کند و با ارایه تسهیلات بانکی از شرکت‌های خصوصی که می خواهند این مشکل خبرنگاران را حل کنند، حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه با دست خالی وارث وعده وعیدهای دولت قبلی هستیم، اظهارکرد: فضای فرهنگی سال 93 با سال 92 خیلی فرق کرده و آمادگی این را داریم که جشنواره و نمایشگاه مطبوعات را در سطح بسیار بالا برگزار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: از روزنامه نگاران تقاضا می‌کنم تا سطح کیفی مطالب خود را بالا ببرند، تا نه تنها مدیران، بلکه کل مردم، متأسفانه محتوای روزنامه‌های ما تکراری شده و نیازمند اخبار به روز است.

وی افزود: امیدوارم سال آینده وضعیت خبرنگاران از هر جهت، بهتر از امسال باشد همچنین از خبرنگاران و عکاسان می خواهم زمانی که حق و حقوقشان توسط مدیران پایمال می‌شود به استانداری گزارش دهند.

جبارزاده با اعلام اینکه توسعه کشور منوط به همکاری رسانه‌ها است، گفت: استان تنها متعلق به مدیران نیست و از رسانه ها می خواهم با ارایه رهنمود ها و انتقادات سازنده ما را همراهی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.