سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

به گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در جریان سفر به اقلیم کردستان عراق، از قلعه…

به گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت در جریان سفر به اقلیم کردستان عراق، از قلعه تاریخی اربیل که از مهم ترین آثار تاریخی در اقلیم کردستان عراق است، بازدید کرد.

این قلعه در وسط شهر اربیل در شمال عراق قرار دارد و مساحت آن حدود 110 هزار مترمربع است و به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی دنیا شناخته شده است.

ساختمان های بالای این قلعه که از منطقه هموار اطراف خود، 20 تا 30 متر بالا آمده است، در امتداد منطقه ای بیضی شکل 430 در 340 متری قرار گرفته اند.

تنها بنای مذهبی این ارگ که امروزه همچنان برپاست، مسجد ملا افندی است.

همچنین استاندار آذربایجان غربی از پروژه عمرانی مسکونی ˈفلوریاسیتیˈ در اربیل اقلیم کردستان عراق بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید گفت: اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری، رونق اقتصادی، درآمدزایی و توسعه پایدار از مهمترین مزیت های جذب سرمایه گذاری است و استان آذربایجان غربی نیز از حضور سرمایه گذاران اقلیم کردستان برای فعالیت در استان استقبال می کند.

وی افزود: آذربایجان غربی ظرفیت های منحصربه فردی برای سرمایه گذاری دارد و در همین راستا مدیران و مسئولان ارشد استان در راستای تسهیل زمینه فعالیت سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استان هستند.

در این بازدید، مذاکراتی در خصوص اجرای پروژه هایی مشابه در ارومیه و منطقه آزاد ماکو توسط استاندار آذربایجان غربی و سرمایه گذار پروژه فلوریاسیتی اربیل انجام گرفت.

پروژه فلوریاسیتی توسط سرمایه گذار ایرانی در اربیل در حال اجراست و قرار است هشت هزار و 460 واحد مسکونی و مجتمع های تجاری با مبلغ دو میلیارد دلار سرمایه گذاری در این طرح ساخته شود.

استاندار آذربایجان غربی در سه روز گذشته میهمان مسئولان اقلیم کردستان عراق بود و در این سفر ضمن شرکت در مراسم افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در اربیل، با مقامات این اقلیم از جمله نخست وزیر و استانداران اربیل و سلیمانیه دیدار کرد.

همچنین در این سفر یادداشت تفاهم همکاری بین استانداران آذربایجان غربی و اربیل اقلیم کردستان عراق امضا شد.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.