سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۶

قربانعلی سعادت روز دوشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان غربی که در دادگستری کل استان ترتیب یافت افزود: بیکاری عامل…

قربانعلی سعادت روز دوشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان غربی که در دادگستری کل استان ترتیب یافت افزود: بیکاری عامل بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی به ویژه بروز جرم در جامعه است که باید در راستای رفع این معضل همگان دست به کار شوند.

وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال در یک جامعه برای کاهش بیکاران نیز نیازمند سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های لازم است که در این خصوص نیز باید توجه ویژه ای برای جذب سرمایه در استان صورت گیرد.

وی اظهار کرد: در کنار فعالیت ها برای جذب سرمایه گذاری، باید امنیت سرمایه گذاری در ابعاد مختلف نیز ایجاد شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین بر کاهش بروکراسی اداری در استان تاکید کرد و ادامه داد: این امر نیز می تواند در افزایش جذب سرمایه گذاری به استان تاثیرگذار باشد.

سعادت گفت: در تمامی این بخش ها، اقدامات و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و بهبود فضای کسب و کار، ایجاد پنجره واحد برای سرمایه گذاری و رفع مشکلات سرمایه گذاران و صنعتگران از جمله این برنامه هاست.

توکل حیدری رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: موضوع پیشگیری از وقوع جرم، موضوعی علمی است که باید برای تحقق آن، از مطالعات اساتید دانشگاه و حوزه های علمیه بهره برد.

در این جلسه، اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان غربی در بخش های مقابله با روزه خواری و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص و بررسی راهکارهای مقابله با بد حجابی و نرخ رشد جرایم در استان، تبادل نظر کردند.

آذربایجان غربی از استانهایی است که با مشکل بیکاری مواجه بوده و طبق آمار ارائه شده از سوی استاندار آذربایجان غربی، حدود 117 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بیکار هستند.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.