یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۶

استاندار اردبیل گفت: یکی از اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در استان، افزایش و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران…

استاندار اردبیل گفت: یکی از اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در استان، افزایش و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید خدابخش با تاکید بر مطلب فوق در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: ورزش‌های گروهی یکی از راه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی است و لذا در انجام المپیادهای ورزشی، باید به دنبال تامین سلامتی جسمی، افزایش سرمایه اجتماعی و استانداردسازی رفتاری باشیم.

وی با تأکید بر این که بذرپاشی تعاون، خیرخواهی، محبت، پرهیز از غیبت، پرهیز از بدخواهی و بدگویی و بدرویی از اثرات ورزش‌های گروهی است، خاطرنشان کرد : استان ما در این بخش‌ها نیازمند کار و فعالیت فرهنگی است و اگر به دنبال کاهش این آسیب‌ها هستیم باید دانش‌آموزان را به انجام این فعالیت‌ها ترغیب کنیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود منظور از استانداردسازی رفتاری را تشریح کرد و گفت: دانش‌آموزان ما باید طوری تربیت شوند که یاد بگیرند همه چیز، حتی رفتار انسان، مخصوصا در زندگی مدرنیته امروزی استاندارد دارد.

خدابخش با بیان این که دانش‌آموزان با شرکت در این المپیادها به نظم زندگی جمعی عادت می‌کنند، افزود: اثرات تربیتی ورزش‌های گروهی از این منظر مهم بوده و بنابراین‌ توجه به این بخش ورزش به اندازه آموزش مهم است.

وی با بیان این که یکی از اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در استان، افزایش و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی است، گفت: ایجاد مسئولیت اجتماعی، بالابردن حس جمعی و ارتقاء عواطف از نتایج این المپیادهاست و ما باید در این بخش به مجموعه آموزش و پرروش، بیشتر کمک کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه، از دانش‌آموزان پایه سوم دوره دوم متوسطه که در امتحانات پایان سال با معدل کتبی 20 قبول شده بودند، تجلیل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *